Miha dobio gradski derbi!

ponedeljak 03.02.2014.
22:44

Veliku pobedu ostvarila je Sampdorija, u pretposlednjem susretu 22. kola italijanske Serije A. Mihajlovićev tim bolji od gradskog rivala Đenove i šanse za opstanak učinio mnogo većim u nastavku sezone.

Posle dva kola u kojima je osvojila samo bod, Sampdorija je sve nadoknadila u duelu sa najljućim, gradskim rivalom, ekipom Đenove.

Ekipa našeg doskorašnjeg selektora Siniše Mihajlovića bila je u ulozi gosta, a na kraju je slavila rezultatom 1:0.

Gol koji je odlučio pčobednika postignut je već u 24. minutu, kada je Eder odlično proigrao Maksija Lopeza, ovaj umakao svojim čuvarima i na kraju sa desetak metara poslao loptu u donji desni ugao gola golmana Perina.

Nisu ni domaći bili bez šansi u nastavku meča, ali fudbaleri Đenove nisu uspeli da pronađu put do mreže Da Koste, koji je uspeo da sačuva svoju mrežu svih 90 minuta.

U pobedničkoj ekipi je ponovo u startnoj postavio bio i Nenad Krstičić, koji je zamenjen u samom finišu meča.

Sampdoriji je ovo šesta pobeda od početka sezone, sada se nalazi na 13. mestu na tabeli sa 25 bodova, dva manje od večerašnjeg rivala.

Jedini gol sa ovog meča pogledajte OVDE.