Milan se opet vratio iz mrtvih, Juventusov preokret, Napolijev kiks, Roma lider!

Autor: Boris Jovanović
sreda 25.09.2013.
22:40

Uzbudljivo vanredno kolo u Seriji A. Roma nastavila perfektan niz, Sasuolo odoleo u Napulju. Juve okrenuo, Kjevu poništen čist gol. Milan na neverovatan način opet izbegao poraz!

Milan je poveo u Bolonji, posle akcije Robinja, Andrea Poli je svojim drugim golom u šampionatu doveo "Rosonere" do prednosti. Međutim, kao i u Veroni, na startu prvenstva, videli smo preokret.

Glave je Milanistima došao Dijego Laksalt, momak koga je Inter pozajmio Felsineima. Sa dva gola je okrenuo rezultat, koristeći grube greške odbrane gostiju, a onda je nakon centaršuta Dijamantija Kristaldo zakačio loptu i ona je završila u golu Abijatija.

Činilo se da će Milan pretrpeti poraz, ali je baš kao i u Torinu pre desetak dana uspeo da se vrati iz mrtvih. Robinjo i Abate su u 89. odnosno 91. minutu uspeli da spasu tim poraza, "Rosoneri" nisu pobedili, ali je ovo ravno podvigu, bili su u izgubljenoj poziciji. (Golovi OVDE)

Mnogo će povika biti na Juventusovu pobedu u Veroni. Kjevo je poveo posle greške Bufona, predao je loptu domaćima, u nastavku akcije ga je Tero savladao.

Juve je odmah na startu drugog dela stigao do izjednačenja, centaršut Pogbe, Kvaljarela iz drugog pokušaja nekako uspeva da ugura loptu u mrežu. Posle toga je Bufon ponovo kiksirao, Paloski ubacio loptu u mrežu. Nije bio u ofsajdu, neverovatna odluka sudija, ostalo je 1:1.

Čekala se presuda za "Leteće magarce", izrekao im je sopstveni igrač Bernardini koji je nakon centaršuta Pogbe savladao svog golmana Puđonija, u želji da interveniše ispred Ljorentea.

Golove možete videti ovde.

Napoli je poveo protiv Sasuola bombom Blerima Džemailija, ali je Simone Zaza sjajnim golom iz gotovo mrtvog ugla odmah izjednačio rezultat.

Lacio se oporavio od poraza u gradskom derbiju, Kataniju je načeo Ederson, Sicilijanci su se vratili, Cana je pogrešio, Barijentos iskoristio poklon. Ipak, posle solo akcije Senad Lulić pogađa od stative mrežu i donosi tri boda "Orlovima".

Njihov gradski rival, Roma, ostala je usamljena na čelu, odneli su bodove sa "Marasija", prvenac Mehdija Benatije je sačuvao maksimalan učinak za "Vučicu". Štoper koji je stigao iz Udina se prošetao kroz odbranu Sampdorije i onda u padu praktično šutirao i zatresao mrežu Da Koste. U finišu je Đenovljane dokrajčio Žervinjo svojim prvim golom na Apeninima.

Livorno je poveo protiv Kaljarija golom Lućija, Kolumbijac Ibarbo je spasao Sarde poraza.

Podela bodova i u Torinu, gde su "Bikovi" pred gradski derbi sa Juventusom vodili sa 2:1 protiv Verone, ali je Žorginjo sa penala doneo bod gostima.

Pravi karneval golova viđen je u prvom poluvremenu u Parmi, "Dukali" su vodili sa 4:2 protiv Atalante, ostali sa igračem manje posle crvenog kartona Amaurija. Livaja je smanjio na 4:3, ali su bodovi ostali na "Tardiniju".

U utorak je Udineze otvorio kolo pobedom nad Đenovom, kolo zatvaraju Inter i Fiorentina u četvrtak uveče.

Napoli - Sasuolo 1:1
Torino - Verona 2:2
Sampdorija - Roma 0:2
Lacio - Katanija 3:1
Kjevo - Juventus 1:2
Livorno - Kaljari 1:1
Bolonja - Milan 3:3
Parma - Atalanta 4:3