Milan tone sve dublje...

subota 20.10.2012.
22:41

Novi poraz Milana, ukupno peti od početka sezone. Izgledalo je da će ''Rosoneri'' doživeti pravi debakl protiv Lacija, na kraju ipak uspeli da sa dva gola koliko-toliko poprave utisak

Jako loš start sezone ''Rosonera'' polako dobija razmere prave katastrofe.

Već peti neuspeh u prvih osam kola Serije A, ekipa Masimilijana Alegrija doživela je večeras u Rimu protiv domaćeg Lacija koji je na kraju slavio sa 3:2, iako je imao čak tri gola viška početkom drugog poluvremena.

Sunovrat Milana započeo je u 25. minutu, kada je Ernanes doveo domaće u vođstvo. Antonio Kandreva je u 41. minutu duplirao prednost, a tek što je počelo drugo poluvreme Miroslav Klose je nagovestio pravi debakl gostiju večeras - 3:0!

Ipak, nastavak meča doneo je nešto bolju igru gostiju, koji najpre golom De Jonga u 61. minutu smanjuju na 3:1, a nadu da možda mogu da izbegnu poraz dao im je El Šaravi osamnaest minuta kasnije.

Međutim, to je bilo sve što su gosti uspeli da učine, većih pretnji po vođstvo ''nebesko plavih'' do kraja nije bilo, pa Rimljani novom pobedom i dalje drže priključak za vodećim Juventusom i Napolijem.

Juventus je prvi sa 22 boda, Napoli ima 19, a Lacio 18 bodova. Milan je sa samo sedam osvojenih bodova za sada na jedanaestom mestu. Videćemo dokle će ''potonuti'' posle sutrašnjih mečeva.