Monako polako odustaje od titule

nedelja 23.03.2014.
23:01

U meču tridesetog kola francuskog prvenstva Monako nije uspeo da pobedi ekipu Lila u derbi meču.

Obe ekipe su trenutno na pozicijama koje vode u Ligu šampiona, a svakako su fudbaleri Lila zadovoljniji napustili ova meč.

Ipak, fudbaleri Monaka bolje su otvorili ovaj meč.

Već u četvrtom minutu smo videli prvi gol, a strelac za domaće bio je Obadi nakon dobre asistencije Žermana. On je loptu smestio u donji levi ugao za veliku radost domaćih navijača.

Nakon toga Lil je bio bolja ekipa, prilike su propustali Gaj, Baša i ponovo Gaj, dok je na drugoj strani jedinu priliku sredinom poluvremena propustio Tulalan.

Ipak, u 38. minutu videli smo još jedan gol na ovom meču. Rajan Mendes je pronašao Origija, a ovaj je loptu poslao u donji desni ugao i na taj način izjednačio rezultat na 1:1.

U nastavku meča Monako je bio bolji rival, želeli su da ostanu u trci za šampiona države sa PSŽ-om, ali im nije pošlo za rukom da savladaju golmana gostiju.

Prilike su propustili Berbatov, Karvaljo, Kondobija, ali nijedan nije imao sreće.

Ovim ishodom Monako je sve dalje od šampionske titule, pošto mu PSŽ beži 10 bodova na 8 kola do kraja.