Monpelje neće foto-finiš, još korak do titule!

ponedeljak 07.05.2012.
22:51

Večerašnjom pobedom na teškom gostovanju u Renu, Monpelje je napravio, po svemu sudeći, ključni korak ka osvajanju šampionske titule u Francuskoj.

Duel u Renu bio je poslednji u okviru 36. kola šampionata Francuske. Vodeći Monpelje bio je na velikom iskušenju, pogotovo ako su uzme u obzir pobeda Pari Sen Žerrmena, kojom su ''Sveci'' stigli lidera po broju bodova.

I pored tog psihološkog pritiska, ekipa Monpeljea je potvrdila kvalitet i na kraju slavila rezultatom 2:0, pa će joj u preostala dva kola biti mnogo lakše da ostvare cilj i dođu do šampionske titule.

Monpelje je poveo u 26. minutu golom Sulejmana Kamare, a trijumf gostiju potvrđen je u 52. minutu, kada je Benoa Kostil postigao autogol.

Posle ovog trijumfa, Monpelje na čelu tabele ima 76 bodova, PSŽ tri boda manje na drugom mestu, a Lil je treći sa 71. Ren je ostao na petom mestu sa 57 bodova, iza Liona, koji ima meč manje i osvojenih 60 bodova.

U preostala dva kola Monpelje očekuju dueli sa Lilom na svom terenu i Okserom u gostima u poslednjem kolu, dok će PSŽ u pretposlednjem kolu na megdan Renu, a zatim ide na noge ekipi Lorijena.