Može Real da melje i bez Ronalda

Autor: Boban Filipović
subota 05.04.2014.
21:50

Iako oslabljen neigranjem svoje prve zvezde Anćelotijev tim je zabeležio veoma važnu i ubedljivu pobedu na teškom gostovanju na 'Anoeti' koja ga ostavlja u trci za šampionsku titulu.

Real Madrid je imao impreativ pobede u San Sebastijanu, budući da su i Atletko i Barsa upisali nove pobede u 32. kolu Primere.

'Anoeta' važi za veoma vruć teren, ali su Anćelotijevi puleni uprkos izostanku Kristijana Ronalda pokazali da su tim sposoban za velika dela i slavili nad Sosijedadom sa 4:0.

Domaćin je bolje ušao u meč, prvu izglednu priliku imao je Karlos Vela, ali nije bio precizan.

Sledi perod zatišja bez pravih šansi na obe strane sve doo samog finiša prvog dela igre kada se Antoan Grizman ne snalazi najbolje pred golom Dijega Lopeza.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena, Real stiže do vođstva preko dojučerašnjeg fudbalera Sosijedada Asiera Iljaramendija i sa minimalnom prednošću odlazi na odmor. On se našao na pravom mestu posle udarca Karima Benzeme i iskoristio odbitak posle odbrane Brava.

Taj gol ulio je dosta samopoudanja u redove 'Kraljevskog kluba', koji su u nastavku zaigrali dosta bolje.

Prvu priliku u drugom delu igre imao je Sehio Ramos koji je bio najviši u skoku posle jednog prekida, ali promene rezultata nema.

Nešto kasnije Ćabi Alonso dobro šutira iz slobonjaka, ali golman domaćih Bravo reaguje odlično.

Real nastavlja da dominira, u 65. minutu Benzema je odlično sam sebi stvorio šansu, ali završni udarac nije bio dovoljno dobar.

Mešutim, već minuta kasnije Garet Bejl postiže fenomenelnu golčinu sa preko 30 metara za 0:2 nakon velike greške golmana Brava, čime širom otvara vrata novoj pobedi Reala. Zanimljivo, nekoliko minuta ranije Velšanin se požalio na povredu.

U samom finišu meča, osiljeni 'Merengesi' su postigli još dva gola preko Pepea, koji je bio najsnalažnljiviji u protivničkom kaznenom prostoru posle jednog kornera, i rezerviste Alvara Morate, kome je prethodila bravurozna asiastencija Anhela Di Marije za konačnih 0:4.