MZT platio ceh, Zvezda se primakla vrhu!

nedelja 27.01.2013.
20:51

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su seriju od tri uzastopna poraza u poslednjim mečevima i na najbolji način iskoristili kiks Igokee u 19. kolu ABA lige.

Posle dva neuspeha u Evrokupu (Galatasaraj i Uniks) i jednog u Jadranskoj ligi (Igokea), košarkaši Crvene zvezde ponovo hvataju prepoznatljivi,  pobednički ritam.

U utakmici 19. kola ABA lige, Zvezda je pred svojim navijačima u Pioniru ubedljivo savladala skopski MZT sa 87:72 i tako smanjila zaostatak za vodećom Igokeom, koja je u subotu poražena u Ljubljani.

Sjajna igra Zvezde viđena je u prvom poluvremenu, kada su Vukoičićevi izabranici rešetali koš gostiju i na poluvreme otišli vođstvom od 22 poena razlike - 60:38!

Tako im je u nastavku preostalo da rutinski završe posao, što su uglavnom i učinili, ali je efikasnost bila značajno slabija nego u prvih 20 minuta.

Igor Rakočević je bio najefikasniji u Crvenoj zvezdi sa 25 poena, dok je Gečevski predvodio goste sa 12.

Inače, u nedelju je odigran još jedan meč 19. kola, Cibona je kao gost savladala Široki sa 89:81, a derbi se igra u ponedeljak u Kragujevcu, gde Radnički dočekuje Partizan.