Nadal overio prvo mesto!

sreda 06.11.2013.
17:34

Rafael Nadal izborio je i drugu pobedu na završnom turniru sezone u Londonu, a time praktično i plasman u polufinale. Takođe, posle ovog trijumfa jasno je da će Španac tekuću godinu završiti na prvom mestu.

Posle startnog trijumfa nad Davidom Fererom, Rafael Nadal je i protiv Stanislasa Vavrinke slavio bez izgubljenog seta, ali znatno teže nego što to na prvi pogled deluje.

U meču drugog kola Grupe A završnmog turnira u Londonu, Nadal je posle dva sata i 15 minuta slomio otpor odličnog Švajcarca i na kraju trijumfovao rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 7:6.

Sličan razvoj događaja videli smo u oba seta, na kraju isti epilog. U prvom setu Nadal je prvi došao do brejka, poveo 3:1, ali je Vavrinka vrlo brzo uzvratio, smanjio na 4:3 i izborio taj-brejk u kome je Španac ipak bio za nijansu bolji.

I u drugom setu Nadal prvi stiže do brejka, Vavrinka uzvraća, usledio je drugi taj-brejk u kome je Švajcarac imao i set loptu, vodio je 6:5, ali onda Nadal vezuje tri poena i dolazi do konačnog trijumfa koji znači i da će 2014. godinu dočekati na prvom mestu ATP liste, bez obzira na dalji razvoj događaja na ovom turniru.