Ne pomaže ni crveni, niti dva penala – Sevilji samo bod protiv Valjekana

Autor: Miloš Marković
nedelja 02.09.2012.
14:09

Prva utakmica nedeljnog programa između Rajo Valjekana i Sevilje završena je nerešenim rezultatom 0:0 koji na prvi pogled sakriva borjna uzbuđenja viđena na tom meču.

Uzbuđenja su najavljena već na startu meča kada je gostujuća ekipa Sevilje u 8. minutu meča propustila da, već u toj ranoj fazi utakmice, dođe do prednosti iz penala koji je promašio Alvaro Negredo.

U nastavku meča viđena je poptuna terenska inicijativa gostiju koji su propustili par izglednih šansi u prvom poluvremenu preko Medela, te Hesusa Navasa.

Nastavak utakmice je doneo sličan rasplet, fudbaleri Sevilje su nastavili sa inicijativom koja je kao i u prvom delu igre bila jalova.

U 71. minutu igre desila se još jedna situacija koja je mogla da prelomi meč u korist gostiju, Sevilja je dobila novu priliku da iz penala povede, Ruben je zbog starta dobio crveni karton.

Ipak, sa bele tačke je neprecizan bio Ivan Rakitić, Sevilja se na kraju iz Madrida vraća sa jednim bodom pošto u poslednjih 20 minuta utakmice nije uspela da iskoristi ni činjenicu da je igrala sa igračem više.

Hrabri Rajo Valjekano je uspeo da odbrani svoju mrežu, sa sedam bodova iz prva tri kola on zauzima treće mesto na tabeli, dok je Sevilja trenutno sedma sa 5.