Ne pomažu ni Srbi - Benfika počela porazom!

nedelja 18.08.2013.
21:42

Kako je Benfika završila prošlu, tako je započela i novu sezonu - neuspešno. Maritimo u prvom kolu šampionata Portugala bio bolji od lisabonskog velikana.

Tek što su im ''zacelile rane'' posle košmarne završnice prethodne sezone, Benfika je i na početku novog prvenstva priredila novo razočaranje svojim navijačima.

U meču prvog kola portugalske prve lige, Benfika je kao gost poražena od Maritima sa 2-1.

Domaći tim je poveo u poslednjim trenucima prvog poluvremena golom Dijasa iz jedanaesterca, a izjednačenje gostima doneo je Rodrigo posle šest minuta igre u nastavku meča.

Ali, umesto preokreta, usledilo je novo vođstvo Maritima preko Samija u 78. minutu i tu prednost domaći su zadržali do kraja, za prve bodove u novoj sezoni.

Od srepskih internacionalaca koji brane boje Benfike, u prvoj postavi su bili samo Nemanja Matić i Filip Đuričić, koji je već u poluvremenu zamenjen, dok je Miralem Sulejmani meč odgledao sa klupe.