Negredo "ukrao" pobedu Espanjolu

Autor: Filip Mitrović
petak 07.12.2012.
23:45

Na premijeri 15. kola španske Primere, Espanjol i Sevilja odigrali su veoma zaminljiv meč koji je završen rezultatom 2:2.

Espanjol je ugostio Sevilju pred nešto više od 16 hiljada gledalaca, imao je pobedu u džepu sve do 92. minuta, kada se Alvaro Negredo pobrinuo da njegov tim ostane neporažen. Espanjol - Sevilja 2:2.

Espanjol je do prednosti došao već u 13. minutu i to sa bele tačke, a egzekutor je bio Verdu.

Desetak minuta kasnije uzvratio je Rakitić „istom merom“, takođe sa penala, a do poluvremena je ostalo 1:1.

Domaćin stiže do novog vođstva u 60. minutu preko Simaa, ali navijači domaćina doživljavaju šok u nadoknadi jer Negredo poravnava na 2:2.

Espanjoj je ovim bodom, ukupno petnaestim, prepustio fenjer Deportivu bar do nedelje, dok je Sevilja u zlatnoj sredini na deobi 10-og mesta sa Rajo Valjekanom sa osvojenih 19 bodova.