Nejmar potopio 'Podmornicu'

subota 14.12.2013.
22:15

Golovima Nejmara Barselona je savladala Viljareal u pretposlednjem meču subotnjeg dela programa 16. kola španske Primere i tako povećala prednost nad Real Madridom na pet bodova.

Fudbaleri Barselone savladali su Viljareal rezultatom 2:1 (1:0) pa se posle 16 odigranih utakmica u Primeri nalaze na prvoj poziciji na tabeli sa tri boda više od drugoplasiranog Atletiko Madrida koji ima meč manje.

Golove pogledajte OVDE!

Katalonci su slavili zahvaljujući raspucanom Brazilcu Nejmaru koji je na dva vezana meča u LŠ i Primeri postigao pet golova!

Nejmar je Barselonu doveo u prednost na isteku pola časa igre iz opravdano dosuđenog penala. Brazilac je sačekao da vidi na koju će stranu golman gostiju a potom je rutinski poslao loptu u donji desni ugao.

Na poluvreme se otišlo sa minimalnom prednošću Barse ali je već na samom startu drugog dela igre usledio šok za domaće. Viljareal je nakon prekida stigao do izjednačujućeg gola čime su stvari na terenu postale interesantne.

Izabranici Tata Martina do pobede su stigli u 68. minutu kada je Nejmar dobio loptu na tacni od Aleksisa Sančeza pa mu nije bilo teško da pogodi mrežu Serhia Asenja.

Barselona nakon večerašnjeg trijumfa ima 43 osvojena boda, tri više od Atletiko Madrida koji tek treba da odigra svoj meč 16. kola, dok Real Madrid sada zaostaje za Kataloncima pet bodova.