Nervoza u Holandiji, Englezi nemoćni protiv Nemaca, Japan 'izbušio' Belgiju

Autor: Vladimir Nestorović
utorak 19.11.2013.
23:11

U prijateljskim mečevima koji su odigrani večeras bilo je dosta uzbuđenja, iako nije bilo puno golova, osim na meču Belgije i Japana (2:3). Holandija bez golova sa Kolumbijom, Nemci slavili na „Vembliju“ rezultatom 0:1.

„Panceri“ su bez većih problema izašli na kraj sa neubedljivomEngleskom, koju su navijači ponovo ispratili zvižducima sa„Vemblija“.

Strelac jedinog pogotka bio je Per Mertezaker u prvom poluvremenu,dok „Gordi Albion“ nije uspeo da pokaže svojim navijačima ištavredno pomena. Nemci su izgledali znatno iskusnije, uprkos tome štou njihovom timu nije bilo nekoliko standardnih prvotimaca.

Belgija je posle meča sa Kolumbijom doživela još jedan poraz, ovoga puta od selekcije Japana, i to rezultatom 2:3. Prva je u vođstvo došla Belgija, i to pogotkom Kevina Miraljasa u 15. minutu meča, a do poluvremena je izjednačenje gostima doneo Kakitani.

japan belgija

U drugih 45 minuta znatno bolja igra Japana, koju su u prednost pretvorili Honda i Okazaki u razmaku od 10 minuta. Konačan rezultat postavio je Tobi Aldervireld, fudbaler madridskog Atletika, u 79. minutu.

Dosta nervoze viđeno je na meču između Holandije i Kolumbije, a sudija je bio prinuđen da u 35. minutu pokaže crveni karton fudbaleru domaćih, Džermejnu Lensu, uprkos tome što je i igrač koji ga je isprovocirao, Armero, takođe zaslužio da mu se pokaže put u svlačionicu.

Publika nije mogla da uživa u velikom broju lepih poteza, ali jeste u mnogo žutih kartona, pogotovo kada se uzme u obzir da je u pitaju prijateljski meč.