Nišikori predao finale, Nadalu titula u Madridu!

Autor: Beta Beta
nedelja 11.05.2014.
21:57
Izvor: Beta

španski teniser Rafael Nadal osvojio je večeras titulu na Masters turniru u Madridu, pošto mu je Japanac Kej Nišikori u trećem setu predao meč zbog povrede.

Beta/AP Photo/Andres Kudacki

Japanac Kei Nišikori je bio nadomak titule, pošto je vodio 1:0 u setovima i 4:2 u drugom setu, ali je zbog povrede ledja, koja ga je pratila u poslednja dva meča, počeo da popušta u igri i izgubio narednih sedam gemova.

Prvi set pripao je Nišikoriju sa 6:2, a u istom ritmu je Japanac nastavio u drugom periodu kada je napravio brejk odmah na startu, ali je Nadal uspeo da preokrene rezultat i dodje do izjednačenja u setovima.

U trećem setu Japanac je potpuno popustio u igri, pa je Nadal poveo sa 3:0, kada je Nišikori odlučio da preda meč zbog bolova u ledjima.

Španac je tako odbranio titulu osvojenu prošle godine u Maridu, i osvojio svoj 63. trofej u karijeri.