Nišlije odolele Zvezdi!

subota 26.10.2013.
21:00

U derbiju desetog kola Superlige, Crvena zvezda remizirala u Nišu protiv Radničkog. Domaći rano poveli, Dauda izjednačio krajem poluvremena, a u finišu meča poništen gol Gogiću. Zvezda tako ostala na ''minus 4'' pred večiti derbi.

U odličnoj atmosferi na stadionu ''Čair'' u Nišu, Radnički i Crvena zvezda su podelili bodove. Završeno je rezultatom 1:1, pa tako ni jedni ni drugi nisu uspeli da iskoriste današnji kiks Partizana protiv Napretka.

Domaći su poveli posle osam minuta igre, iz prve prave prilike pred golom Bajkovića. Pauljević je centrirao sa desne strane, a Hadžibulić je viši u skoku od Krnete i lopta završava u donjem levom uglu Bajkovićevog gola - 1:0.

Zvezda nije uspevala da odgovori, domaći su uspešno održavali stečenu prednost sve do samog finiša prvog poluvremena, kada Dauda na pravi način realizuje odličnu asistenciju Ninkovića i na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

Meč su obeležile i povrede Ćuluma u prvom, odnosno Ninkovića u drugom poluvremenu. I jedan i drugi su povredili arkade i morali su da napuste teren.

Nije ni u drugom poluvremenu bilo mnogo uzbuđenja sve do samog finiša, kada je Zvezda znatno pojačala pritisak.

Sve je počeloo u 86. minutu - sjajna prilika za Zvezdu! Najpre je Dauda promašio loptu, koja dolazi do Milijaša, ali udarac kapitena Zvezde završava pored gola.

Minut kasnije, Zvezdi je poništen gol! Gogić je primio loptu u ''srcu'' kaznenog prostora, šutirao, pogodio mrežu, ali je gol poništen, jer je Dauda bio u ofsajdu. O ovome će se tek pričati...

A onda, treći minut nadoknade vremena, još dve sjajne prilike za Zvezdu. Najpre Dauda je iznudio samo korner posle odlične intervencije Kesića, da bi posle izvedenog udarca iz ugla, sjajno šutirao Arauho, ali pored gola. Ostalo je 1:1...

Radnički: Kesić, Pauljević, Bulatović, Živković, Pavlović, A. Jovanović, Kolarević, Ćulum (Pejčić), P. Jovanović (I. Jovanović), S. Stojanović, Hadžibulić.

Crvena zvezda: Bajković, Vešović, Arauho, Krneta, Mijailović, Kovačević, Milijaš, Pečnik, Ninković (Gogić), Mrđa (Onjilo), Dauda.