Nole u finalu Dubaija!

Autor: Miloš Marković
petak 01.03.2013.
16:16

Trijumfom u uzbudljivom polufinalu protiv Argentinca Del Porta, teniski broj jedan obezbedio je mesto u finalu gde će se za titulu boriti sa boljim iz duela Berdih – Federer.

Novak je nastavio sa sigurnim nastupima na turniru u Dubaiju.

U dva seta teniski broj jedan savladao je Del Potra, naročito je bio efikasan u prvom setu.

Meč je otvoren poenima koje su protivnici osvajali na svoj servis, na brejk se čekalo do šestog gema, kada je nole stekao važnu prednost sa kojom je ušao u relativno mirnu završnicu prvog dela, i za 39 minuta stigao do vođstva od 1:0 u setovima.

Drugi set je nagovestio drugačiji rasplet.

Novak je naime već u drugom gemu izgubio poen na svoj servis, Del Potro je lako stigao do 0:3, ali je Novak već od sledećeg gema preuzeo inicijativu i sigurnom igrom uz dva brejka preokrenuo rezultat na 5:3.

Ipak, u desetom setu Argentinac uspeva da vrati brejk i stigne do izjednačenja od 5:5.

Sigurnija su oba tenisera bila u nastavku i poenima na svoj servis uz jednu iscrpljujuću i neizvesnu borbu ušlo se u taj brejk. U taj brejku srpski teniser je bio bolji i rezultatom 7-4 u taj brejku, a 7-6 u setu i 2-0 u setovima, plasirao se u finale turnira u Dubaiu, u kome će igrati protiv pobednika meča između Federera i Berdiha.