Nots Kaunti namučio Liverpul!

utorak 27.08.2013.
23:39

U utorak uveče odigrane su utakmice druge runde takmičenja engleskog ''Capital One'' Liga Kupa. Nots Kaunti bio na pragu iznenađenja protiv Liverpula, ali su ''Redsi'' u produžecima sprečili takav scenario.

Neočekivano mnogo problema imali su fudbaleri Liverpula da obezbede plasman u šesnaestinu finala ''Capital One'' Liga Kupa.

Oni su na svom ''Enfildu'' tek u produžecima slomili otpor ekipe Nots Kauntija i na kraju slavili rezultatom 4:2 (2:2 u regularnom toku meča).

Početak meča nije nagoveštavao ovakvu dramu. Prema očekivanju, premijerligaš je brzo stekao rezultatsku prednost i to prilično ubedljivu od dva gola razlike. Naime, prvo je već u četvrtom minutu Sterling ''načeo'' goste, da bi na isteku prvih pola sata igre Staridž duplirao prednost.

Ali, kako pojedini fudbalski stručnjaci sa ovih prostora imaju običaj da kažu, ''2:0 je najopasniji rezultat'', što se i potvrdilo u drugom poluvremenu.

Gosti preko Arkina u 64. minutu smanjuju na 2-1, da bi u 84. Filip izjednačio na 2-2 i izborio produžetke.

A onda, tek u dodatnih pola sata, Liverpul ponovo liči na premijerligašku ekipu i golovima Staridža u 105. i Hendersona pet minuta kasnije dolazi do konačnih 4-2.

Ako Nots Kaunti nije uspeo da priredi iznenađenje, to je pošlo za rukom ekipi Bristol Sitija, koja je sa 2-1 savladala novog premijerligaša, ekipu Kristal Palasa i eliminisala je iz daljeg takmičenja.