Autor: Aleksandar Vučković
nedelja 18.08.2013.
23:32

Aktuelni šampion Francuske ni u drugom kolu nije uspeo da zabeleži pobedu!

Iako su osvajanjem Superkupa najavili uspešnu sezonu, start u Francuskom prvenstvu nije onakav kakav su očekivali navijači PSŽ-a. U drugom kolu, pred svojim navijačima, samo 1-1 protiv Ažaksjoa.

"Sveci" su golom Kavanija u 89. minutu uspeli da izbore remi protiv ekipe Ažaksjoa, za koje je vodeći gol postigao Pedreti već u 9. minutu meča.

Izveo je Loran Blan sastav od kojeg bi se uplašili i mnogo jači klubovi nego što je Ažaksjo, ali ni sa Ibrahimovićem i Kavanijem nije išlo.

Šok na "Parku Prinčeva" već u 9. minutu, kada je Pedreti doveo goste u vođstvo od 1:0.

Krenuli su domaći sa ofanzivom u nastavku meča koja se isplatila tek 4. minuta pre isteka regularnog toka susreta, i to golom novajlije Kavanija.

Pokušao je Loran Blan uvođenjem Lavecija u 57. munutu umesto ne toliko zapaženog Pastorea da unese živosti u svoj tim, a nedugo je i mladi Verati zamenio indisponiranog Matuidija u 68. minutu meča.

Kada su svi mislili da će Ažaksjo otići sa celiom plenom, Urugvajac Kavani u 86. minutu pokazuje zašto su se veliki evropski klubovi otimali celo leto za njegov potpis.

Gol Kavanija je mala uteha za prejaki PSŽ koji ove sezone ima najveće ambicije u svim takmičenjima.