'Old Traford' u suzama, Sanderlend u finalu Liga Kupa!

Autor: Boban Filipović
sreda 22.01.2014.
23:31

Četa Dejvida Mojesa eliminisana u polufinalu posle penal serije u kojoj su 'Đavoli' postigli samo jedan gol. Završnica za infarkt, ništa od mančesterskog finala u Liga Kupu, nova tragedija na 'Teatru snova'!

Kakva drama na 'Old trafordu' u poslednjem minutu drugog produžetka!

Najpre katastrofalna reakcija De Hee u 119. minutu, očajno je reagovao na šut Bardslija sa oko 20 metara, čime je Sanderlend izjednačio na 1:1, to je bio rezultat koji ga je vodio u finale.

Ipak, meč traje do poslednjeg sudijskog zvižduka, 'Đavoli' su krenuli sa centra na sve ili ništa, Ćićarito postiže gol na asistenciju Januzaja, te će finalsitu odlučiti penali.

Regularni deo meča Mančester Junajted je dobio rezultatom 1:0, golom Džonija Evansa u 37. minutu, koji je umakao pažnji gostiju posle jednog kornera i na drugoj stativi se glavom poklonio za vođstvo svog tima.

'Crne mačke' su slavile u prvom meču na 'Stadionu svetlosti' sa 2:1, ali u Liga kupu ne važi 'gol u gostima', te se otišlo u produžetke, gde je drama iz poslednjih trenutaka igre već opisana.

cicarito

U penalima još veća drama na 'Teatru snova'. Mreža se zatresla samo tri puta iz deset pokušaja, Sanderlend je dao gol više i zasluženo je u finalu gde će na medgdan Mančester Sitiju.

Heroj je golman Vito Manone, koga je samo Daren Flečer uspeo da savlada u drugoj seriji, mada je i njega pročitao. Velbek i Džons slali su loptu preko gola, Januzaju je uhvatio živu loptu, a Rafaelu je skinuo šut u petoj seriji čime je izboreno finale.

S druge strane, Sanderlend je prvi penal pogodio tek u trećem pokušaju, strelac je bio Alonso. Pre njega Garder šutira preko gola, a Stivenu Flečeru De Hea brani. U četvrtoj Ki Sung Jong takođe precizan, u petoj je Adam Džonson mogao da još ranije reši pitanje pobednika, ali David De Hea uspeva da produži nadu svojoj ekipi.

Manone čita Rafaela, kao što je već rečeno i ekipa Gusa Pojeta će se boriti za trofej.