Olimpijakos odbranio evropski tron!

nedelja 12.05.2013.
23:13

Košarkaši atinskog Olimpijakosa odbranili su titulu šampiona Evrope, pošto su u finalu završnog turnira Evrolige u Londonu, posle velikog preokreta, savladali madridski Real.

Ekipa Olimpijakosa vladaće Evropom i u narednih godinu dana! Tim iz Pireja ponovio je prošlosezonski uspeh, iako kao i pre godinu dana, nije ubrajan u glavne favorite za titulu.

Njihov uspeh je utoliko i veći, a u finalu su savladali madridski Real rezultatom 100:88!

Prva četvrtina, međutim, nije nagoveštavala ovakav epilog. Real, koji na titulu prvaka Evrope čeka 18 godina, sjajno je ušao u meč, dominirao u prvih deset minuta i delovalo je čak da Olimpijakosu preti pravi debakl, jer je na startu druge četvrtine rezultat bio 27:10 u korist Madriđana!

Ali, čak ni tako veliki rezultatski zaostatak nije obeshrabrio košarkaše Olimpijakosa, koji su već u drugoj deonici uspeli da uhvate priključak i na poluvreme odu sa podnošljivih ''minus 4'' - 37:41.

ejsi lo

Njihova igra u drugoj četvrtini bila je samo uvod u ono što je viđeno u nastavku meča. Olimpijakos je konačno stigao Madriđane, a u poslednjih deset minuta ih i rezultatski dokrajčio, tako da i porede ubedljivog vođstva Reala u prvoj četvrtini, nismo čak gledali ni neizvesnu završnicu.

Pirejci su nekoliko minuta pre kraja stekli osetnu prednost, koju su bez većih problema održali do kraja za konačnih 100:88!

Podsetimo, i pre godinu dana Olimpijakos je do titule došao posle velikog preokreta u finalu protiv CSKA, s tom razlikom što je i sama završnica bila dramatična.