"Orlovi" lete nad Rimom!

Autor: Boris Jovanović
nedelja 26.05.2013.
19:55

Gol Senada Lulića odlučio finale italijanskog kluba. Lacio osvojio trofej, izborio plasman u Evropu, Roma ponovo ostala praznih ruku.

Malo uzbuđenja u prvom poluvremenu, nervoza karakteristična za derbi, još je ovaj bio posebno važan jer je ulog trofej.

Lacio opasniji u prvom delu, na startu je Klose propustio šansu da otpadak nakon šuta Lulića sprovede u mrežu. Roma se ograničila na udarce iz daljine, u finišu je Klose pripretio još jednom Lobontu i to bi bilo sve za poluvremen.

U nastavku bolji fudbal, jači ritam, više uzbuđenja.

Destro je stvarao probleme odbrani Rome, Toti je izveo jedan slobodan udarac, ali su do gola stigli "Orlovi". Akcija Kandreve, centaršut, Lobont je odbio loptu, Lulić pratio akciju i Bosancu je ostao lakši deo posla, 1:0 za Lacio, severna tribina "Olimpika" je proključala.

Odmah je "Vučica" mogla da izjednači, Toti je centrirao, lopta odskočila ispred Marketija, pogodila prečku. Nebesko-plavi su imali sreće.

Do kraja Roma nemoćna da uzvrati, Mauri je imao priliku da dotuče "Vučicu" u nadoknadi, nije uspeo da stavi tačku. Međuti, ostalo je 1:0, veliko slavlje Lacija i trofej za sjajnog trenera Vladu Petkovića.

Roma ostaje ne samo bez trofeja već i Evrope, drugu godinu u nizu.