"Orlovi" rano lete - kući!

petak 17.01.2014.
21:48

Muška rukometna reprezentacija Srbije doživela je poraz u odlučujućem meču za plasman u drugu fazu EP u Danskoj pa se već posle prve runde takmičenja "Orlovi" opraštaju od daljeg toka takmičenja i šanse da brane srebrnu medalju iz Beograda.

rss.org.rs
rss.org.rs

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je večeras od Francuske sa 31:28 (17:12) i time završila takmičenje na Evropskom prvenstvu u Danskoj.

Najefikasniji u srpskoj ekipi protiv Francuza bili su Momir Rnić, Ivan Nikčević i Petar Nenadić sa po pet golova. Francusku je predvodio Gijom žoli sa 10 pogodaka.

Srbija je takmičenje završila sa pobedom i dva poraza kao poslednja u Grupi "C", iza Francuske, Poljske i Rusije.

Izabranicima Vladana Matića za plasman u dalji tok takmičenja bio je neophodan makar remi sa Francuzima ali "Galski petlovi" ni u jednom trenutku nisu doveli u pitanje prednost koju su stvorili na samom startu susreta.

Francuzi će tako u dalji tok takmičenja preneti 4 boda, Poljska 2 a trećeplasirana Rusija kreće od nule.