Palas odigrao po Pjulisovom ukusu!

Autor: Vladimir Nestorović
utorak 03.12.2013.
23:20

Primetan je uticaj novog trenera u igri ekipe Kristal Palasa, a večeras je u prvom meču četrnaestog kola Premijer lige na „Selhurst Parku“ minimalnim rezultatom savladana ekipa Vest Hema.

Sama utakmica bila je prepuna duela, a Kristal Palas je podsetio svojom igrom na Stouk Siti, nekadašnju ekipu njihovog novog menadžera Tonija Pjulisa.

Gostujuća ekipa imala je nekoliko solidnih prilika u prvom poluvremenu, a izdvojio se volej udarac Nolana nakon slobodnog udarca Marka Nobla, ali golman Speroni nije imao većih problema da ukroti ovu loptu. Nešto pre ovoga, Vest Hem tražio je da sudija Li Mejson pokaže na belu tačku nakon igranja rukom Dikgačoija, ali je sudija ostao nem.

Domaći su došli u vođstvo posle centaršuta Berija Benana u 41. minutu, a loptu je u mrežu glavom skrenuo Maruan Šamak, bivši fudbaler Arsenala i upravo Vest Hema, u kome je bio na pozajmici prošle sezone, i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

toni pjulis

Odličnu priliku da povećaju vođstvo domaći su imali na samom startu drugog poluvremena, ponovo je centrirao Benan, ali je Dikgačoi šutirao preko gola.

Palas je najbolju šansu za drugi gol imao u 53. minutu kada je Žerom izbio sam pred Jaskelainena nakon što je loše intervenisao Kolins, ali bivši fudbaler Stouka nije uspeo da savlada sjajnog golmana gostiju.

Do kraja meča Sem Alardajs je pokušao sa nekoliko izmena da prodrma svoju ekipu, a na teren je ušao i Džo Kol, ali to nije donelo rezultat. Konačan rezultat postavljen je još u prvom poluvremenu, 1:0.

Nakon meča došlo je do koškanja između Ravela Morisona i nekoliko domaćih fudbalera, a nema sumnje da je pred mladim Ravelom suspenzija ukoliko disciplinska komisija bude videla ovaj snimak. Sudija Mejson mu je pokazao samo žuti karton, ali stiče se utisak da ipak nije video pomenuti incident.

Posle ove utakmice Palas je na 19. poziciji sa 10 bodova, a Vest Hem na 15. mestu sa 13 bodova.