Partizan blistao u 'Pecari'!

ponedeljak 11.11.2013.
22:05

Košarkaši Partizana ostvarili su ubedljivu pobedu na gostovanju ekipči Širokog i tako se izdvojili na čelu tabele ABA lige posle sedmog kola.

Posle poraza od Fenerbahčea u Evroligi, ekipa Duška Vujoševića vrlo brzo se vratila u prepoznatljivi ritam i u potpunosti opravdala ulogu favorita protiv Širokog, u poslednjoj utakmici sedmog kola ABA lige.

Crno-beli su dominirali čitavim tokom meča, o čemu dovoljno govori i konačan rezultat - 81:60.

Bukvalno od samog starta Partizan je krenuo silovito, ekspresno je poveo sa 16:3, pa je već tada moglo da se nagovesti šta čejka domaći tim do kraja meča. Dvocifrenu prednost crno-beli su održavali tokom čitavog prvog poluvremena, a maksimalna razlika u drugoj četvrtini bila je ''plus 17'' za Partizan - 29:12.

Kao i obično, početak treće četvrtine bio je problematičan za Partizan, domaći su napravili seriju 5:0, smanjili na 39:30, ali je Lovernj ubrzo odgovorio trojkom i najavio seriju gostiju od 11:0, kojom je i definitivno rešen meč u njihovu korist.

Tada je Partizan poveo sa 50:30 i do kraja je Vujoševićevom timu ostalo samo da rutinski privede posao kraju.

Kapiten Milosavljević i Bogdan Bogdanović predvodili su Partizan sa po 19 poena, dok su u poraženoj ekipi najefikasniji bili Barać i Bošnjak sa po 12.

Ovim trijumfom Partizan je na tabeli ponovo izbio na čelnu poziciju sa šest pobeda i jednim porazom, ispred Crvene zvezde, Cedevite i Budućnosti, koji imaju po jednu pobedu manje.