Partizan - Crvena zvezda (kraj)

sreda 05.06.2013.
19:01

Pred punim tribinama 'Pionira' košarkaši Partizana ubedljivo dobili prvi meč finala plej-ofa sa čak 28 poena razlike! Fenomenalna partija Milosavljevića!

Obzirom na velike tenzije uoči ovog duela, arbitri večerašnjeg derbija su u Pionir stigli pod zaštitom policije, ali ostaje nam da se nadamo da će bar sama utakmica proteći bez incidenata.

Partizan je bolje ušao u meč, raspoložen je Milosavljević, a zakucavanjem Lučića posle još jednog neiskorišćenog napada Zvezde, crno-beli stižu do 8:0!

Usledio je Radonjićev tajm-aut, koji u prvi mah nije doneo rezultat, pošto je Partizan prednost uvećao na 10:0. Ipak, konačno, Zvezda sa linije penala, posle četiri minuta igre stiže do svojih prvih poena.

Crveno-beli igraju veoma loše u napadu, ali je utisak, da i pored solidne prednosti, Partizan bar za sada nije uspeo da to iskoristi na najbolji način. Na četiri minuta do kraja prve četvrtine, Lučić pogađa oba bacanja, da bi onda uzvratio Nelson prvom trojkom za Zvezdu - 12:5.

Sledeći napad crno-beli rešavaju preko Lovernja za 14:5, usledio je promašaj Katića, pa novi poeni Milosavljevića - 16:5.

Kako se bliži kraj prve deonice, kao da su i jedni i drugi ''podesili nišanske sprave'', pa je na minut do kraja prve četvrtine rezultat 20:10.

Milosavljević je već upisao 10 poena, a na drugoj strani Katić polako ulazi u prepoznatljivi ritam - 20:12.

Posle poena Simonovića sa penala, Milosavljević nastavlja da rešeta koš Zvezde - trojka za 23:14! Do kraja prve četvrtine još prekršaj nad Savovićem koji je precizan sa penala za 23:16 posle prvih deset minuta igre.

Druga četvrtina počinje poenima Muslija za 25:16. A posle poena na obe strane, Dragan Milosavljević nastavlja svoju fenomenalnu seriju - nova trojka, ukupno 16 njegovih poena za 30:18! Tajm-aut Radonjića...

Međutim, ni minut odmora ne pomaže Zvezdi da zaustavi Milosavljevića - 32:18. Na drugoj strani uzvraća Katić za 32:20, ali crveno-beli nemaju rešenja u odbrani, pa Partizan preko Muslija i Bertansa dolazi do najveće prednosti od početka meča - 36:20!

Ni tu se Partizan ne zaustavlja, novi poeni Lučića za ''plus 18'' - 38:20, da bi konačno seriju crno-belih prekinuo Rakočević - 38:22.

Na dva minuta do poluvremena, odlični Katić je smanjio na 38:25, ali uzvraća još bolji Milosavljević - 40:25.

Do poluvremena, pažnju su privukli sjajan prodor i poeni Gordića, a onda i fenomenalno zakucavanje Nelsona - 43:28.

Partizan u drugo poluvreme ulazi sa 15 poena razlike, ali početak treće deonice u potpunosti pripada Zvezdi. Za tili čas je vođstvo crno-belih prepolovljeno, serijom 7:0, Zvezda stiže na 43:35!

Vujošević je reagovao tajm-autom, ali bez uspeha, Katić sa distance pogađa za 43:37! Sledi novi neiskorišćen napad Partizana, pa novi poeni Katića za 43:39.

I konačno, posle 11:0 za Zvezdu na startu drugog poluvremena, Lučić iz teške pozicije pogađa za prve poene Partizana u nastavku - 45:39.

Crno-beli polako dolaze do daha, poeni Gagića za ''plus osam'' - 47:39. Zvezda uzvraća preko Nelsona, koji, međutim, pogađa samo jedno vacanje, da bi posle nekoliko promašaja u drugom poluvremenu, Milosavljević trojkom vratio dvocifrenu prednost Partizanu - 50:40.

Posle tajm-auta Zvezde, usledio je period bolje igre gostiju, koji na dva minuta do kraja treće deonice dolaze na 52:46. Zvezda je u tim trenucima pretila da uhvati priključak, ali ne da Milosavljević! Još jedna trojka, 27. njegov poen za 55:46!

Gosti uzvraćaju preko Lazića, koji pogađa samo jedno bacanje, a onda na drugoj strani Bertans pogađa trojku za 58:47.

Do kraja treće deonice, poen Katića sa penala, a ovaj deo igre završava se poenima Muslija za 60:48 u korist Partizana.

Poslednja deonica
počinje nesportskom ličnom greškom nad Lazićem, ali od svega, samo jedan poena sa linije slobodnih bacanja - 60:49.

Partizan u narednih par minuta uspeva da održi dvocifrenu prednost, pa je na sedam minuta do kraja rezultat 62:51 za domaće. Posle promašaja Simonovića, Lučić na drugoj strani pogađa za 64:51 i novi tajm-aut Zvezde.

Ovaj predah nije doneo rezultat gostima, jer je usledilo nekoliko njihovih neuspelih napada, a Partizan je prednost uvećao na 70:51, na nepuna četiri minuta do kraja!

Onda novi tajm-aut, pa nova trojka crno-belih preko Lučića za 73:51 i praktično je ovde sve rešeno...

Do kraja, rutinska završnica crno-belih, a na kraju prednost je uvećana na maksimalnih 82:54, što je i konačan rezultat meča!