Partizan do trećeg kola kroz iglene uši!

sreda 24.07.2013.
22:35

Fudbaleri Partizana plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona nakon novog remija sa Širakom, ovoga puta bez golova. Vladimir Volkov pocrveneo u 55. minutu ali je njegov gol iz Đumrija odveo Partizan u dalji tok kvalifikacija.

Šampion Srbije plasirao se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona zahvaljujući pogotku koji je Vladimir Volkov postigao u prvom susretu u Jermeniji jer je u revanšu sa Širakom rezultat bio 0:0!

Partizan - Lukač, Aksentijević, Volkov, Ostojić (od 46' Stanković), Ivanov, Marković, Ilić, Jojić, Luka (od 60' Ivković), Malbašić (od 46' Kojić), Šćepović

Širak
- Harutjunjan, Kadio, Kjere, Hovhanisjan, Davtjan, Hakobjan (od 62' Odijambo), Aleksanjan, Diop, Fofana, Barikjan

Promene koje je trener Partizana Vuk Rašović napravio u sastavu garantovale su ofanzivniju igru šampion Srbije u revanšu što se dalo primetiti na startu meča u Humskoj. Crno-beli su imali loptu u posedu i držali konce igre u svojim rukama ali je problem bio neefikasnos u napadu gde prava prilika nije stvorena sve do 29. minuta.

Osim udaraca sa distance koje su uputili Marković i Jojić nije bilo prave pretnje za golmana Širaka čije je dlanove zagrejao Filip Malbašić u 29. minutu. Na odbijenu loptu natrčao je Vladimir Volkov ali je iz povoljne prilike uspeo da je pošalje pored leve stative protivničkog gola.

Partizan je od sredine prvog poluvremena prepustio inicijativu Širaku pa su sporadični zvižduci sa tribina opominjali izabranike Vuka Rašovića da ne igraju protiv Barselone već protiv šampiona Jermenije koji ima najmanji koeficijenat od svih timova u drugom kolu kvalifikacija za LŠ.

Situacija iz 35. minuta prava je filmska, tačnije za rubriku "Verovali ili ne". Čak šest udaraca uputili su fudbaleri Partizana u jednoj akciji koja je trajala petnaestak sekundi ali Saša Ilić, Marko Šćepović, Filip Malbašić i Predrag Luka nisu uspeli da "umuljaju" loptu u mrežu gostiju.

Kazna je mogla da usledi u 42. minutu kada je viđena najbolja prilika u prvom delu meča. Pred Milana Lukača izašao je Fofana, obišao ga, ali je onda Nikola Aksentijević klizećim startom sprečio siguran gol Širaka pa se na odmor otišlo bez golova što je izazvalo zvižduke oko 16.000 navijača u Humskoj.

Drugi deo meča počeo je Diopovom prilikom usled loše intervencije Stankovića. Lukač je ponovo bio junak odbranivši zicer tamnoputom prvotimcu Širaka.

U 55. minutu dogodila se neverovatna situacija u kojoj je junak Partizana iz prvog mela dozvolio sebi trenutak "ludila" u kome je odgurnuo Fofanu. Fudbaler Širaka nije se libio da padne a onda je sudija isključio Volkova pa je domaćin nastavio sa igračem manje.

U takvoj postavci stvari Partizan je postao bezopasniji od bezopasnog a prava je sreća što crno-beli do kraja nisu primili pogodak jer je bilo šansi i za tako nešto. Posebno je bio sumnjiv detalj iz 80. minuta kada je Fofana oboren na ivici kaznenog prostora ali je sudija sa Kipra odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

Partizan do kraja nije ni mogao da zapreti Širaku koji je potpuno preuzeo inicijativu ali nije uspeo da savlada Lukača. Od mnogo bolje igre koju je trener Rašović najavio pred revanš nije bilo ništa. Partizan jeste delovao iole bolje od "mučenja" iz Đumrija ali je zahvaljujući golu Volkova u nadoknadi uspeo da se plasira u treće kolo kvalifikacija nakon večerašnjih 0:0 u Beogradu.

U narednom kolu crno-beli igraju protiv Ludogoreca a ako ne poprave igru samo im Bog može pomoći da ne prođu kao bos po trnju.