Partizan opet komplikovao, ali i konačno pobedio!

subota 22.12.2012.
18:57

Crno-beli prekinuli seriju od tri uzastopna poraza u proteklih desetak dana i pobedom nad Krkom u Novom Mestu sprečili dalji pad na tabeli ABA lige. Neizvesnost trajala do dva minuta pre kraja, da bi zatim Gordić i Bertans prelomili rezultat u korist šamp

Prvih deset minuta premijernog meča 15. kola ABA lige nije nagoveštavalo  novu dramu u režiji košarkaša Partizana, ali su crno-beli ponovo uspeli da sebi ''zakomplikuju život''.

Naime, Partizan je od starta utakmice stekao prednost, koju je postepeno uvećavao i polovinom prve četvrtine serijom 10:0 došao do dvocifrenog vođstva - 15:4.

Sasvim solidnu prednost crno-beli su održali do kraja ove deonice i posle prvih deset minuta rezultat je bio 18:9 za šampiona Srbije.

Međutim, u drugoj četvrtini i druga slika na parketu. Krka je polako hvatala priključak, smanjivala razliku, mada su crno-beli uspeli da vrate ''plus 11'' - 29:18.

A onda, kao po običaju, veliki pad u igri Partizana, domaći prave 10:0 i na odmor se odlazi samo sa poenom viška za goste - 29:28.

Početkom drugog poluvremena Krka je preuzela i vođstvo i već se tada naslućivala nova neizvesna završnica ekipe Partizana.

Treća deonica je protekla i potpunoj rezultatskoj neizvesnosti, tako se nastavilo i tokom četvrte. I konačno, na nešto više od dva minuta pre kraja, pri vođstvu Partizana 56:55, Nemanja Gordić je vezao četiri važna poena. Crno-beli su se konačno ''odlepili'', a tačku je stavio Bertans, trojkom za 64:55.

Do kraja Partizan nije dozvolio novu neizvesnost i na kraju slavio sa 66:58, što je crno-belima deseta pobeda u petnaest odigranih mečeva u ABA ligi.

Dragan Milosavljević bio je najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 13 poena, Bertans je upisao 12 (četiri trojke iz sedam pokušaja), a Musli 10.

Nekadašnji košarkaš Partizana Jaka Klobučar predvodio je Krku sa 20 poena.

U subotu se igra još jedan meč 15. kola, Crvena zvezda je u Pioniru dočekala Zadar.