Partizan - Spartak (kraj)

nedelja 26.05.2013.
18:57

Svečano je večeras u Humskoj, fudbaleri Partizana utakmicom poslednjeg kola protiv Spartaka proslavili šestu uzastopnu titulu. Golovima Lazara Markovića, Šćepovića, Ninkovića, Kojića i Luke, crno-beli slavili sa 5:0.

Svečana ceremonija dodele trofeja upriličena je neposredno pred početak meča. Uz prisustvo Sava Miloševića, kao i predsednika Zajednice superligaša Miodraga Jankovića, medalje fudbalerima Partizana dodelio je Branimir Babarogić.

A onda, najsvečaniji trenutak - kapitenu Partizana Saši Iliću uručen je šampionski pehar, uz pesmu navijača crno-belih koji su dobro ispunili tribine stadiona u Humskoj.

Mladi napadač Partizana Aleksandar Mitrović nije u startnoj postavi za meč protiv Subotičana, što je iskoristio da sa šampionskim peharom istrči počasni krug uz ovacije 'Grobara'.

Navijači Partizana na južnoj tribini su uz lepu koreografiju istakli i transparent ''Hoćemo crno-beli hram, hoćemo crno-bele stolice''.

Posle dvadesetak minuta kojilo je trajalo slavlje crno-belih, utakmica je počela.

I odmah sjajna šansa za Partizan! Kontranapad crno-belih preko Jojića koji asistira za usamljenog Luku, koji, međutim, pogađa spoljni deo mreže.

Usledio je mirniji period igre, bez prilika za gol, sve do desetog minuta, kada je ponovo zapažen Miloš Jojić, ali njegov odličan udarac, posle još boljeg ''lažnjaka'' u kaznenom prostoru gostiju, zaustavila je prečka!

U 20. minutu Šćepović je iznudio prekršaj na ivici kaznenog prostora, ali ni ''slobodnjak'' nije doneo vodeći gol šampionu.

Pet minuta kasnije najbolja prilika za Spartak.  Milivojev je primio loptu, ušao u kazneni prostor, šutirao sa desetak metara, ali samo u spoljni deo mreže.

A onda, na scenu stupa Lazar Marković! Napadač Partizana koji se gotovo sigurno oprašta od crno-belog dresa, u svom stilu je pobegao svojim čuvarima po levoj strani, došao u priliku za udarac i poslao loptu u bliži ugao za vođstvo Partizana od 1:0!

Igrao se 28. minut, a onda, potpuno neočekivano, pravi skandal izaziva grupa navijača Spartaka koja je počela bakljama da gađa gledaoce na zapadnoj tribini!

I baš u tim trenucima, posle prekida, još jedna sjajna šansa za Spartak, Bratić je šutirao, ali je ovog puta prečka spasila crno-bele. Sve je propraćeno salvama zvižduka zbog pomenutog postupka gostujućih navijača.

U 36. minutu Ivan Ivanov je imao novu šansu za Partizan posle kornera, a minut kasnije gol postiže Marko Šćepović - 2:0!

Mat u tri poteza. Odlična akcija Lazar Marković - Volkov - Marko Šćepović, koji šutira iz prve posle centaršuta Volkova sa leve strane. Golman Aleksić je nemoćan...

Drugo poluvreme u Humskoj počelo je uz muzičku podlogu grupe JNA i bakljadu na 'Jugu', a prvu priliku za crno-bele u 48. minutu nije iskoristio Lazar Marković.

A posle osam minuta utakmice u nastavku, delegat je zatražio od sudije da prekine meč dok ne prestane koncert ispred južne tribine! Ipak, arbitar nije tako rigorozan, pa je meč ubrzo nastavljen iako muzički program nije prekinut.

U 56. minutu ovacije za Lazara Markovića koji izlazi sa terena, umesto njega je priliku dobio Nemanja Kojić.

Poslednjih dvadesetak minuta meča odigraće i talentovani Danilo Pantić, koji je zamenio Vladimira Volkova.

Nema mnogo sadržaja na samom terenu u drugom poluvremenu, svi kao da jedva čekaju da se meč završi i da crno-beli nastave sa svojim slavljem.

Ipak, u 79. minutu beležimo pokušaj Predraga Luke sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Aleksić siguran.

A ono što nije uspeo Luka, jeste Ninković minut kasnije. Asistencija Kojića, a onda Ninković odličnim udarcem iskosa sa leve strane šalje loptu u siprotan ugao - 3:0!

U 83. minutu, gotovo sa istog mesta, mrežu gostiju pogađa Kojić! Sjajan lob udarac napadača Partizana za vođstvo od 4:0!

Dva minuta kasnije još jedna sjajna šansa za Kojića, ali je Aleksić ovog puta sjajno reagovao.

Tačku je stavio Predrag Luka, koji je u poslednjim trenucima pogodio za konačnih 5:0!

Partizan: Ž. Živković, M. Živković, Volkov, Pajović, Ivanov, Smiljanić, Ninković, Jojić, Luka, Šćepović, L. Marković.

Spartak: Aleksić, Čović, Milivojev, Farkaš, Antonić, Bratić, Torbica, Puškarić, Kovačević, Šarac, Nosković.