Odbojkašice Partizan Vizure ostvarile su drugu ovosezonsku pobedu nad "večitim rivalom" i tako najavile da bi primat u ženskoj odbojci posle nekoliko godina mogao da bude oduzet odbojkašicama Crvene zvezde.

ossrb.org
ossrb.org

Da će odbojkaška liga za dame ove godine biti interesantnija nego inače moglo se naslutiti u duelu Partizan Vizure i Crvene zvezde u Superkupu kada je šampion Srbije poražen na svom terenu od "večitog rivala".

Crno-bele su ponovile taj rezultat i na večerašnjem susretu savladavši aktuelnog šampiona rezultatom 3:1 (25:23, 22:25, 25:14, 25:21).

U prva dva seta viđena je žestoka borba i neizvesna završnica koja je u prvom setu pripala gošćama a u drugom odbojkašicama Crvene zvezde.

Od trećeg seta Partizan Vizura uspostavlja apsolutnu dominaciju na terenu pa crno-bele zasluženo dolaze do trijumfa u "večitom derbiju".

CRVENA ZVEZDA:
Trnić 6, Čanak 1, Marinković 1, Popović 9, Simić, Helić 7, Pušić (libero), Milenković 11, Novaković, Kecman 10, Lukić 7, Milović 8. Poeni – napad: 43, blok: 7, servis: 10, greške rivala: 23 (15 iz servisa).

PARTIZAN VIZURA: Bulić 13, Stepanović (libero), Lozo, Savić 13 (6 bl), Aleksić, Medarević, Ranković 10, Čikiriz, Buša 17, Mirković 4, Dimić (libero), Bošković 18. Poeni – napad: 56, blok: 10, servis: 9, greške rivala: 22 (6 iz servisa).

Nakon sedam odigranih kola na tabeli vodi ekipa NIS Spartaka sa pet pobeda i jednim porazom. Partizan Vizura i Crvena zvezda imaju skor 5-2 uz jedan meč više u odnosu na lidera koji u subotu gostuje Jedinstvu.