Partizanov ''mega'' trijumf!

subota 30.03.2013.
18:48

Ubedljiva pobeda aktuelnog šampiona Srbije na startu takmičenja u Superligi. Prvo poluvreme nagoveštavalo znatno više neizvesnosti, ali zahvaljujući mnogo boljoj igri u trećoj četvrtini, pobeda crno-belih u nastavku nije dovedena u pitanje.

Pohod ka odbrani titule u domaćem šampionatu košarkaši Partizana započeli su očekivanom pobedom u ''Pioniru'' nad ekipom Mega Vizure.

Crno-beli su pred svojim navijačima imali dosta problema u prvom poluvremenu, ali je drugih 20 minuta donelo znatno drugačiju sliku na parketu, pa je ubedljiv trijumf Partizana i logična posledica toga. Na kraju ''plus 31'' - 95:64 za ekipu Duška Vujoševića!

Ekipa Mega Vizure je u prvom poluvremenu pružila snažan otpor oslabljenim crno-belima, koji su osim Gordona koji je napustio klub, nastupili i bez kapitena Lučića.

Gosti su tu činjenicu uspeli da iskoriste u prvom poluvremenu koje su dobili rezultatom 40:39.

Međutim, u trećoj četvrtini sjajna igra crno-belih, a ovaj deo igre Partizan je dobio sa 29:9 i praktično već tada rešio pitanje pobednika. Do kraja je domaćima ostalo da rutinski završe posao, što su oni i učinili, uz još ubedljiviju razliku na kraju.

Davis Bertans je bio najefikasniji u Partizanu sa 21 poenom, dok je Bogdanović upisao 18. Goste je predvodio Micić sa 22 poena.