Partizanov uraganski start!

sreda 05.06.2013.
20:52

Početak finalne serije plej-ofa obeležen izvanrednom igrom košarkaša Partizana koji su, predvođeni fenomenalnim Draganom Milosavljevićem, ubedljivo savladali Crvenu zvezdu i poveli sa 1:0 u pobedama.

Pred punim tribinama 'Pionira', košarkaši Partizana su bili znatno bolji rival tokom najvećeg dela meča i na kraju potpuno zasluženo slavili više nego ubedljivu pobedu - 82:54!

Utakmica, čiju su uvertiru predstavljale nove tenzije ''večitih'', a na temu delilaca pravde, počela je u znaku domaćina. Partizan je serijom 10:0 otvorio meč, a već tada je počeo da se ističe večeras fenomenalni Dragan Milosavljević.

Zvezda je tek posle više od četiri minuta igre stigla do prvih poena, i to sa linije penala, dok je prve poene iz igre za goste postigao Nelson, pogotkom za tri poena, kada je smanjio na 11:5.

Međutim, predvođen izuzetno raspoloženim Milosavljevićem, koji je iz svih pozicija rešetao koš Zvezde, Partizan je polako uvećavao prednost.

Na drugoj strani, jedino je Katić bio na svom nivou i koliko-toliko održavao Zvezdu u igri. Ipak, tokom druge četvrtine Partizan dolazi na ogromnih ''plus 18'' - 38:20, da bi Zvezda do poluvremena uspela da smanji zaostatak na 43:28.

katic-musli

O sjajnoj Milosavljevićevoj igri u prvom poluvremenu govori i njegov 21 postignut poen, praktično polovinu poena Partizana u prvom poluvremenu postigao je upravo on.

Ali, početak drugog poluvremena donosi potpuno drugačiju sliku na terenu. Crvena zvezda je zaigrala mnogo bolje i posle nepuna četiri minuta igre, serijom 11:0 smanjuje na 43:39!

Kako je Zvezda izgledala na početku meča, tako je delovao Partizan u ovim trenucima, ali seriju gostiju konačno je prekinuo kapiten Partizana Vladimir Lučić, pogotkom iz veoma teške pozicije za 45:39.

Međutim, iako je brzo uhvatila priključak, Zvezda nije uspela da nastavi u istom ritmu, a kada je posle nekoliko promašaja, Milosavljević ponovo počeo da pogađa trojke, prednost Partizana je ponovo postala dvocifrena.

Zvezda je i nešto kasnije smanjila na 52:46, ali ponovo je uzvratio Milosavljević trojkom, Partizan je posle toga ponovo uvećao prednost i do kraja više nije bilo šanse za Zvezdu da ponovo uhvati priključak.

lucic

Poslednja deonica donela je čak i pravi debakl Crvene zvezde, pa je na kraju Partizan stigao do konačnih ''plus 28'' - 82:54, što je i najveća prednost Partizana u ovom susretu.

Milosavljević
je meč okončao sa 28 poena, Lučić je upisao 19, a na drugoj strani jedino je Katić sa 19 poena uspevao donekle da parira domaćinu.

Finalna serija se nastavlja za dva dana, kada će u ulozi domaćina biti Crvena zvezda.