Partizanov utešni remi

četvrtak 06.12.2012.
23:06

Fudbaleri Partizana remizirali u Humskoj protiv Rubina u poslednjem kolu Lige Evrope. Saša Marković početkom drugog poluvremena sjajnim golom doneo prednost crno-belima, izjednačenje usledilo samo četiri minuta kasnije.

Šampion Srbije oprostio se od ovogodišnjeg učešća u Evropi remijem protiv Rubina u Humskoj. Meč je završen rezultatom 1:1, pa je učinak Partizana u Grupi H ukupno tri boda, bez ijednog trijumfa.

Večerašnja utakmica igrala se pred polupraznim tribinama stadiona u Humskoj. Očigledno je da je navijačima crno-belih mnogo značajniji košarkaški duel Partizana i Barselone, koji se igra u Pioniru.

Opasniji je Partizan na startu meča. Primetno je da odbrana Rubina igra na ivici ofsajda i za sada joj to ide od ruke. Ipak, izabranici Vladimira Vermezovića imaće prilike da profitiraju iz takvog načina igre protivnika pošto je malo verovatno da će Rusi bez greške postavljati zadnju liniju.

Saša Marković je ostavio golmana Rubina budnog u 25. minutu. Vezista Partizana po zemlji je šutirao ka golu ruske ekipe ali se lopta "dokotrljala" do naručja Arlauskasa.

Ono što je tada propustio, vezista Partizana je nadoknadio početkom drugog poluvremena, u 52. minutu.

Tandem Markovića na sceni, Lazar je probio po desnoj strani a onda je uposlio Sašu koji je sa penala postigao vodeći pogodak za Partizan!

Ali, nije dugo trajala radost crno-belih pošto je Rubin nakon pet minuta od vodećeg gola Partizana poravnao na 1:1. Miljković je katastrofalno odreagovao prilikom centaršuta gostiju a Rondon je glavom pogodio mrežu Petrovića.

Imao je Partizan priliku već u 61. minutu ali je sudija progledao kroz prste golmanu Rubina koji je faulirao Lazara Markovića u šesnaestercu.

Umalo je Rubin postigao još jedan pogodak zbog greške Partizanovih igrača. Petrović je nepotrebno izašao sa linije i pokušao da interveniše ali loše procenio loptu pa je sa gol linije Ostojić spasio gol.

Davidov je u 70. minutu imao odličnu priliku za goste ali je Petrović upisao i treću fenomenalnu odbranu i ostavio Partizan u meču.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, ostalo je 1:1, Partizan završava takmičenje na trećem mestu u Grupi H.

Partizan: Petrović, Miljković, Ostojić, Ivanov, Volkov, Smiljanić, S. Marković, Saša Ilić, Tomić, L. Marković, S. Šćepović.

Rubin: Arlauskis, Kuzmin, Ansaldi, Orbaiz, Kasaev, Eduardo, Šaronov, Markano, Karadeniz, Boketi i Rondon.