Partizanu baš ne ide u ''Jezeru''!

sreda 04.04.2012.
22:06

Košarkaši Partizana doživeli su prvi poraz u Agroživ Superligi Srbije. Oni su večeras u 4. kolu poraženi u Kragujevcu od domaćeg Radničkog rezultatom 79:77, posle produžetka. U regularnom toku meča rezultat je bio 68:68. U Novom Sadu debakl BKK Radničkog

Velika pobeda košarkaša Radničkog, koji su, kao i zimus u ABA ligi u Kragujevcu bili bolji od aktielnog šampiona, ovog puta posle produžetka.

Prvo poluvreme obeležila je rezultatska neizvesnost. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali nisu uspevale da steknu neku osetniju prednost.

Na odmor se otišlo blagim vođstvom Kragujevčana (32:30), a kao po običaju u poslednje vreme, crno-beli pojačavaju ritam u trećoj deonici.

Gosti prelaze u vođstvo, koje polovinom treće četvrtine iznosi šest poena razlike (38:44), da bi u poslednjih deset minuta Partizan ušao sa osam poena prednosti (45:53).

Međutim, Kragujevčani se ne predaju, polako ulaze u svoj ritam i vođstvo crno-belih se topi iz minuta u minut. Sama završnica postaje potpuno neizvesna, a poenima Pavkovića Radnički u poslednji minut ulazi vođstvom od 68:66.

Posle tajm - auta Beograđana, Raduljica je oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja i rezultat je nerešen - 68:68.

U poslednjim sekundama regularnog toka Pavković je pokušao šutem za tri poena da donese pobedu svom timu, ali nije bio precizan i ušlo se u produžetke.

U dodatnih pet minuta, Partizan je stekao četiri poena prednosti (71:75), na ulasku u poslednji minut produžetka, ali onda sledi novi preokret Radničkog.

Poenima Pavkovića i trojkom Mijatovića, Radnički za tili čas stiže do vođstva od 76:75. Uzvratio je Mačvan za dva poena, a pobedu Kragujevčanima donosi Stiven Marković, trojkom za konačnih 79:77!

U domaćem timu najefikasniji Skot sa 17 poena i 12 skokova, Sajmon je postigao 13, a Pavković je upisao 11. U Partizanu, najefikasniji Raduljica sa 14, Džejms sa 12 i Mačvan sa 11 poena.

U isto vreme igran je i meč u Novom Sadu, gde je Vojvodina nanela pravi debakl BKK Radničkom - 103:73! Ovo je druga pobeda košarkaša Vojvodine u prva četiri odigrana kola.