Partizanu derbi za povratak na vrh

ponedeljak 19.11.2012.
22:29

U derbiju devetog kola regionalne ABA lige, košarkaši Partizana u Ljubljani savladali domaću Olimpiju rezultatom 86:82.

Posle poraza od Crvene zvezde u prošlom kolu, večerašnji derbi u Ljubljani je za košarkaše Partizana imao još veći značaj.

Ipak, sasvim solidno su ušli u meč, tokom prvog poluvremena uglavno imali kontrolu rezultata, a prednost u njihovu korist je maksimalno iznosila 14 poena razlike (46:32) u finišu druge četvrtine.

Olimpija je uspela da do poluvremena razliku smanji na ''minus deset'' - 48:38. Međutim, treća deonica je u potpunosti pripala domaćinu, koji je u tom periodu igre u potpunosti uhvatio rezultatski priključak i vratio neizvesnost u ovaj meč.

I poslednja četvrtina je čitavim svojim tokom bila neizvesna, Partizan je uspevao da dođe na pet poena prednosti, ali je onfda dozvoljavao domaćima da i oni steknu minimalnu prednost, pa se ušlo u dramatičan finiš.

Ipak, Partizan je u poslednji minut meča ušao sa četiri poena razlike - 82:78 i do kraja nije dozvolio domaćima da ugroze njihovo vođstvo. Gordon je postigao ključne poene u ovom meču, najpre je imao polaganje posle asistencije Gordića, a zatim je bio precizan i sa penala, pa je na kraju Partizan slavio sa 86:82.

Najefikasniji u Partizanu bio je kapiten Lučić sa 13 poena, a Gordon i Musli su postigli po 12. Kod Olimpije Blažič 22 poena, dok je Bejns upisao 16.

Lučić sa 13 poena, Gordon i Musli su postigli po 12. Kod Olimpije je ubedljivo najbolji bio Blažič sa 22 poena, dok je Bejns dodao 16.

Ovom pobedom crno-beli su se vratili na čelo tabele, gde kao i Igokea imaju skor od sedam pobeda i dva poraza.