Pešićev Bajern izgubio sve šanse za četvrtfinale Evrolige

Autor: Janko Glavonjić
četvrtak 03.04.2014.
22:52

Imali su Bavarci šanse da pobedom nad Makabijem produže nadu da mogu da se nađu među najboljih osam ekipa u Evropi, imali su i prednost na poluvremenu, ali nisu uspeli.

fcb-basketball.de

'Ponos Izraela' je zahvaljujući odičnoj igri u trećoj četvrtini zabeležio pobedu u Minhenu rezultatom 94:92 (32:32, 22:26, 20:13, 20:21), tako da će završiti kao treći u grupi F, što znači da će u ¼ finalu ići na Armani iz Milana.

U prvoj deonici oba tima bila su izuzetno šuterski raspoložena i raspucana, postigavši po 32 poena.

Bajern je bio za nijansu bolji u drugoj četvrtini i na veliki odmor Pešićeva ekipa odlazi za viškom od četiri poena.

Usledila je pomenuta Makabijeva treća četvrtina, Izraelci su odigrali znatno angažovanije u odbrani i sveli domaćina na samo 13 poena u ovom delu meča.

U poslednjoj deonici gosti stiču dvocifrenu prednost, ali Pešićevi puleni se ne daju, spuštaju razliku, u poelsnjem minutu su na samo pola koša zaostatka ali ne uspevaju da preokrenu rezultat i zabeleže pobedu.

Kada su prišli na minus dva, Gaj Pnini je pogodio veoma bitnu trojku i taj momenat je, uz nešto kasniju maestralnu bananu Tajusa, ispotaviće se, biti ključni.

U pobedničkom taboru najraspoloženiji su bili Rajs sa 16 poena, Tajus i Blu sa po 14, Hikmen je dodao 13, Big Sofo 11.

Kod Bajerna najefikasniji Teljor sa 22 poena, Dilejni je imao 17, Tompson 16, Đedović 14.

Domaćinu nije pomogla ni podrška nekolicine fudbalera Bajerna (Švajni, Riberi, Gece...) na tribinama.

Makabiju je po lošem pamtio Minhen, budući da su 1989. godine u najvećem gradu Bavarske košarkaši ovog kluba izgubili finale tadašnjeg Kupa šampiona od Jugoplastike iz Spilta.