četvrtak 04.04.2013.
21:31

Nakon pauze u Prvoj futsal ligi Srbije, izazvane obavezama reprezentacije u kvalifikacijama za EP, nastavljena je borba za bodove u kojoj, za sad, niko ne uspeva da se suprotstavi aktuelnom šampionu.

ekonomac.com

Samo što su završene reprezentativne obaveze nastavljeno je takmičenje u Prvoj futsal ligi Srbije duelima 14. kola.

Lider na tabeli aktuelni šampion dočekao je ekipu Kopernikusa iz Niša koja je u "Jezeru" primila sedam golova i osetila svu snagu najkvalitetnije ekipe u zemlji.

Već nakon osam minuta Ekonomac je imao tri gola prednosti a golove su postigli Rajčević i Vesić (dva) dok je Jakov Grcić do poluvremena sa dva gola dotukao protivnika. Bojović je do odlaska na odmor postigao i šesti pogodak pa drugo poluvreme nije ni moralo da bude odigrano.

Njega je trener Ekonomca iskoristio da odmori reprezentativce a da priliku da mlađima i manje iskusnima koji su pokazali da još moraju da uče. Drugi deo meča doneo je po gol na obe strane za konačnih 7:1 i pobedu Ekonomca koji je u 13. kolu remizirao sa Bečejem.

Vranje je u lokalnom derbiju u Pirotu bilo bolje od komšija i slavilo sa 4:3 čime je sačuvalo šansu za opstanak u ligi iako i nakon 14 kola zauzima poslednju poziciju na tabeli.

Derbi kola igra se u Beogradu gde Marbo dočekuje Kolubaru nakon čega će biti kompletirano 14. kolo PFL Srbije koja polako ulazi u završnicu ligaškog dela.