Pike: "Mesi ne bi promenio ništa"

sreda 01.05.2013.
23:03

Defanzivac Barselone Đerar Pike priznao je da poraz od Bajerna ne bi bio izbegnut ni da je Lionel Mesi bio u ekipi Tita Vilanove.

Nakon još jednog debakla u revanš meču polufinala LŠ fudbaleri Barselone moraće da se pogledaju u oči pronađu među sobom krivce za fijasko u dvomeču sa Bajernom.

Večeras je Barselona igrala bez svog najboljeg igrača ali Đerar Pike smatra da ni Lionel Mesi ne bi promenio ništa ni da je bio u igri.

"Činjenica da Mesi, najbolji fudbaler sveta, nije igrao večeras igrala je ulogu ali ni njegov nastup ne bi promenio stvari" kazao je Pike.

Štoper katalonske ekipe čestitao je Bajernu na superiornosti i priznao da je rani gol u drugom poluvremenu srušio nade igrača Barse da mogu do čuda.

"Trudili smo se u prvom poluvremenu ali kada su postigli gol već na otvaranju drugog dela meča ostavili su nas u neverici. Čestitam Bajernu a nama ostaje da se u Primeri privedemo posao kraju" zaključio je Pike.

Bajern je ukupnim rezultatom od 7:0 ponizio budućeg šampiona Španije koji na dve utakmice nije pokazao ni delić onoga što je činio tokom većeg dela sezone.