PL - "Crne mačke" prokockale prednost, Totenhem sve bolji

Autor: Vladimir Nestorović
subota 07.12.2013.
20:31

Uprkos relativno ranom vođstvu Sanderlenda, "Pevci" su uspeli da preokrenu rezultat i sasvim zasluženo slave sa 1:2 na "Stadionu svetlosti".

Posle početnog ispitivanja snaga, prvu ozbiljniju priliku imao je Paulinjo u 13. minutu, bio je to dobar udarac, ali je lopta otišla preko gola. Nedugo zatim, probao je i Stiven Flečer na drugoj strani, ali nije bio precizan.

Odmah zatim uzvraća Holtbi, ali je golman Manone bio priseban, uprkos činjenici da je lopta išla pored gola. Igra se veoma brzo u ovim minutima, a u 18. minutu priliku propušta Džek Kolbek.

Usledio je period zatišja u kome beležimo solidnu priliku Defoa u 27. minutu, kada je oštro šutirao pored gola "Crnih mačaka".

Sanderlend dolazi do prednosti u 37. minutu nakon sjajne timske akcije i užasne intervencije Uga Lorisa. Sa desne strane centrirao je Čelustka, a odbijenu loptu pokupio je Adam Džonson, kome nije bilo teško da pogodi mrežu posrnulog francuskog golmana. Velika radost za Gusa Pojeta i navijače "Crnih mačaka."

Na njihovu veliku žalost, ovaj rezultat se nije dugo zadržao. Nakon jednog prekida i centaršuta Kajla Vokera, loptu je umirio Čadli, a istu kroz noge golmana Manonea u mrežu sproveo Paulinjo, jedan od najboljih pojedinaca u redovima Totenhema. Odlični Brazilac je pred sam kraj poluvremena još jednom zapretio Manoneu, ali je njegov udarac izblokiran, pa je usledio korner, nakon kog se najbolje snašao Čadli, međutim, šutirao je preko gola. Ovo je ujedno bila i poslednja akcija u prvom poluvremenu, pa se nakon nje otišlo na odmor rezultatom 1:1.

Tek što se krenulo sa centra u drugih 45 minuta, gosti potpuno preokreću rezultat. Dembele je dobio loptu u prostor, ušao sa leve strane u šesnaesterac Sanderlenda, oštro centrirao, a lopta se od Džona O'Šeja odbila u mrežu. Nije imao sreće Sanderlend u ovoj situaciji.

dembele

Još jednu sjajnu priliku imao je Totenhem preko Defoa, ali se isprečila stativa posle njegovog udarca glavom u 57. minutu. "Crne mačke" na terenu izgledaju dosta loše, a Gus Pojet će nešto morati da promeni ukoliko se nada boljem rezultatu. Totenhem dominira u ovim trenucima.

Opet šansa za Defoa, ali je uprkos sjajnoj situaciji šutirao pored gola u 66. minutu. Pojet vrši prve izmene, umesto Adama Džonsona na terenu je Fabio Borini, a umesto Džeka Kolbeka ulazi Li Ketermol. Odmah zatim Lorisa iz daljine testira Žozi Altidor, snažni napadač.

Par minuta posle, u igru je ušao Sandro, junak meča sa Junajtedom, a nedugo zatim igrao je vrlo očigledno rukom u svom šesnaestercu, ali sudija nije odlučio da pokaže na belu tačku.

Ponovo Defo i ponovo stativa. Omalenom napadaču očigledno nije dan, ništa mu ne polazi od ruke danas.

U samoj završnici kreće sa pritiskom Sanderlend, ali u par navrata ne uspeva da realizuje solidne prilike. Meč je produžen pet minuta, a u nadoknadi Defo propušta još jednu sjajnu priliku, međutim, to nije koštalo "Pevce" bodova sa "Stadiona svetlosti".