PL - Drama na 'Selhurst Parku', Liverpul ostao bez titule!?

Autor: Vladimir Nestorović
ponedeljak 05.05.2014.
22:54

Neverovatna završnica Kristal Palasa potpuno je iznenadila 'Redse', tri gola za devet minuta su bila dovoljna za bod Pjulisove ekipe, konačan rezultat bio je 3:3. Da li je Liverpul ostao bez titule?

Dramatična utakmica viđena je na 'Selhurst Parku' večeras, iako su svi očekivali laku pobedu Liverpula u nastavku šampionske trke. Ipak, to nisu dozvolili Kristal Palas i njihov menadžer Toni Pjulis, koji je ovom utakmicom istakao kandidaturu za trenera sezone u Engleskoj.

Sve je počelo u 18. minutu, kada je Džo Alen bio najpribraniji u kaznenom prostoru domaće ekipe i glavom zatresao mrežu golmana Speronija. Prednost je mogao da duplira Luis Suarez, ali je njegov 'slobodnjak' završio tik iznad gola. Pripretili su i domaći, preko Pančona i Jedinaka, ali bez uspeha, pa se na poluvreme otišlo sa minimalnim vođstvom 'Redsa'.

Liverpul kreće furiozno u nastavku i postiže dva brza golam, u 53. i 55. minutu, a strelci su bili Danijel Staridž i Luis Suarez. U tom trenutku činilo se da će 'Redsi' uspeti da poprave svoju gol razliku, ali tako nisu mislili fudbaleri Kristal Palasa.

U 79. minutu kreće prava ludnica. Prvo je Damijen Dilejni pogodio sa preko 20 metara, a lopta je na putu ka golu Minjolea zakačila nekog i promenila pravac, pa je rezultat bio 1:3.

Dva minuta kasnije, pogodio je i Dvajt Gejl, koji je ušao u drugom delu igre umesto Pančona, a isti igrač potpuno baca u očaj navijače Liverpula u 88. minutu, kada je poravnao rezultat.

Golove sa meča pogledajte OVDE.

Fudbaleri 'Redsa' po završetku utakmice bili su u potpunoj neverici, pošto im je ovaj remi možda i okončao nade da mogu do titule. Mančester Siti sada ima bod manje od Liverpula, ali i utakmicu manje.

Do kraja sezone, 'Građani' igraju zaostali meč sa Aston Vilom, a zatim se u poslednjem kolu sastaju sa Vest Hemom, obe utakmice igraju se na 'Etihadu'.

Što se tiče Liverpula, njih očekuje još utakmica sa Njukaslom, a 'Redsi' će u sredu svim srcem navijati za Aston Vilu, koja je već obezbedila opstanak i bez brige putuje u Mančester.