PL - Fulam i posle 3:0 strepeo za pobedu

ponedeljak 01.04.2013.
23:04

Prilično zanimljiv meč odigrali su Fulam i Kvins Park Rendžers na ''Krejven Kotidžu'', u okviru 31. kola Premijer lige Engleske. Domaćin imao tri gola prednosti, ali u nastavku gosti propustili nekoliko prilika da se kući vrate neporaženi.

Fudbaleri Fulama savladali su Kvins Park Rendžers rezultatom 3:2, u poslednjoj utakmici 31. kola Premijer lige.

Prvo poluvreme nije nagoveštavalo neizvesnost, obzirom da su domaći stekli i tri gola prednosti, ali se slika znatno promenila u nastavku.

Počelo je golom Dimitra Berbatova u 8. minutu iz jedanaesterca, da bi isti igrač četrnaest minuta kasnije duplirao prednost Fulama.

Kada je Klint Hil u 41. minutu svojim autogolom doneo vođstvo Fulamu od 3:0, činilo se da su sve dileme rešene u ovom meču, međutim, u poslednjim trenucima prvog dela igre Adel Tarabt je dao nadu ''policiji'' da možda može da izbegne poraz.

A onda, tek što je počelo drugo poluvreme, dosuđen je jedanaesterac za goste. Odgovornost je preuzeo Remi, ali njegov šut sa bele tačke zaustavio je golman Fulama Švarcer.

Ipak, samo minut kasnije Remi seiskupio za taj promašaj. Odlična asistencija M'Bije, Remi je sam ispred protivničkog golmana i ovu priliku ne propušta - šalje loptu pod prečku za 3:2 u 51. minutu.

Sasvim dovoljno vremena imala je ekipa KPR-a da stigne bar do izjednačenja, imala je još par solidnih prilika do kraja, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Još veći problemi za domaće usledili su od 79. minuta kada je Sidvel isključen, ali ni prednost igrača više nije bila dovoljna ekipi Harija Rednapa da dođe do remija.

Ovom pobedom Fulam se učvrstio na sredini tabele sa 39 bodova, dok KPR i dalje zauzima pretposlednje, 19. mesto na tabeli sa 23 osvojena boda, koliko ima i poslednjeplasirani Reding.