PL - "Građani" ukrotili "Đavole"

Autor: Vladimir Danilović
nedelja 22.09.2013.
18:58

U velikom derbiju Mančestera, Siti je razmontirao ekipu Junajteda, i savladao je rezultatom 4:1.

Mančester Siti će barem u nekoliko meseci vladati Mančesterom, jer su danas uspeli da savladaju svog gradskog rivala ekipu Junajteda rezultatom 4:1.

Kao i u svakom derbiju viđeno je dosta nervoze na obe strane, ali je nje svakako bilo više kod gostujuće ekipe, koji su uspeli da dožive svoj
drugi poraz od početka ove sezone.

"Građani" su do prednosti došli već u 16. minutu utakmice, kada je posle sjajnog centaršuta Kolarova, Aguero uspeo da prosledi loptu iza leđa golmana De Hee.

U prvom poluvremenu je viđena sjajna igra na obe strane, sa dosta ritma, ali je napad Mančester Junajteda bez povređenog Van Persija delovao nedovoljno oštro.

Pre odlaska na odmor Mančester Siti postiže i svoj drugi gol na meču, i to preko Jaje Turea, koji se najbolje snašao u jednoj gužvi u šesnaestercu Mančester Junajteda.

Odmah na staru drugog poluvremena, u 47. minutu Aguero postiže i drugi pogodak, a treći za Mančester Siti, i već tada je postalo svima jasno da će "Građani" iz ovog duela izaći kao pobednici.

Ubrzo zatim, i Nasri se upisuje u strelce, pa je u tim trenucima izgledalo kao da "Crvenim Đavolima" preti pravi potop.

Ipak, gosti su uspeli da se odbrane do kraja meča, a u 87. minutu Runi postiže i počasni pogodak za svoj tim.

Golove sa meča možete pogledati OVDE

Totenhem je nastavio sa dobrim igrama ove sezone, a u ovom kolu je slavio na gostovanju Kardifu. Jedini gol na meču je postigao Paulinjo nekoliko sekundi pred kraj meča.