PL - Huan "Tata" Mata rastužio Boaša

subota 20.10.2012.
15:40

Fudbaleri Čelsija savladali su Totenhem na "Vajt Hart Lejnu" rezultatom 2:4 i na taj način obezbedili prvu poziciju na tabeli nakon devet kola. Huan Mata bio je najbolji pojedinac na meču postigavši dva gola za preokret "Plavaca" i rušenje Boašovog sna o

Prvi deo meča na "Vajt Hart Lejnu" doneo je samo jedan pogodak i bio je najava za ono što je viđeno u drugih 45. minuta.

Fudbaleri Čelsija došli su do prednosti preko Kejhila u 17. minutu pošto je iskoristio Galasovu odbijenu loptu i volej udarcem zakovao loptu u mrežu Breda Fridela.

Za 45. minuta viđeno je čak pet žutih kartona a jedan od njih dodeljen je i našem Banetu Ivanoviću u 25. minutu igre.

Drugo poluvreme donelo je ono što se od premijerligaškog derbija očekuje. Golovi su pljuštali na obe strane a početak drugog dela meča pripao je fudbalerima Totenhema.

Sparsi su silovito krenuli ka golu Petra Čeha i za samo devet minuta igre došli su do preokreta.

Najpre je Vilijam Galas spornim golom u 47. minutu poravnao na 1:1 da bi sedam minuta kasnije Defo doneo potpuni preokret na "Lejnu".

Galas se iskupio za grešku kod Kejhilovog gola ali se čini da je rukom dotakao loptu pre nego što ju je ubacio u mrežu. Nakon izjednačujućeg gola Totenhema Gulfi Sigurdson je imao dve izgledne prilike ali je ostao kratkih rukava.

Ipak, nakon prodora Lenona po desnoj strani usledio je centaršut ka Defou koji je savladao Čeha i doneo prednost Totenhemu.

Radost Sparsa bila je kratkog daha pošto je Huan Mata sa dva gola obezbedio sebi epitet igrača utakmice.

Španac je doneo izjednačenje Čelsiju u 66. minutu na centaršut Oskara koji je Galas odbio na nogu Mati. Ovaj je iskoristio poklon i poravnao na 2:2.

Imao je Čelsi preko Toresa priliku da dođe u vođstvo ali je Matin sunarodnik proćerdao izglednu šansu za postizanje gola. Samo minut nakon Toresove prilike usledila je partitura Azara i Mate.

Azar je poslao sjajnu loptu Mati u šesnaesterac a ovaj je umeo da iskoristi lucidan potez Belgijanca. Tako je Čelsi od 69. minuta poveo sa 2:3.

Pokušao je Viljaš Boaš izmenama da podigne svoju ekipu ali mu ni to nije pošlo za rukom. Tores je 86. minutu propustio priliku da reši utakmicu ali je njegov udarac završio tik pored leve stative Fridelovog gola.

Do kraja utakmice Mata je zapečatio sudbinu Totenhema asistencijom za Danijela Staridža koji je postavio konačnih 2:4 u 91. minutu.

Plavci su tako došli do trijumfa na "Vajt Hart Lejnu" posle više od sedam godina a ovom pobedom obezbedlili su prvu poziciju nakon devet odigranih mečeva u Premijer ligi.