PL - Junajted rutinski protiv Sanderlenda

Autor: Vladimir Danilović
subota 30.03.2013.
15:39

Mančester Junajted je pobedio na gostujućem terenu ekipu Sanderlenda, i tako povećao razliku u odnosu na najbližeg pratioca Mančester Siti na čak 18 poena.

Od samog početka utakmice Mančester Junajted je stavio do znanja da želi pobedu na ovoj utakmici. Meč je počeo u jakom ritmu, a prilike da postignu gol su imale obe ekipe.

Ipak u vođstvo dolazi ekipa Junajteda i to autogolom Titusa Brambla u 27. minutu meča. Van Persi je nesmetano primio loptu na desnoj strani, ušao u šesnaesterac, i uputio udarac ka golu. Brambl je nespretno reagovao i umesto u korner loptu poslao pravo iza leđa svog golmana Minjoleta.

U 33. minutu Rafael je zbog povrede morao da napusti teren, a umesto njega je ušao Evans.

Sa ovim rezultatom se otišlo i na poluvreme.

U drugom poluvremenu Mančester junajted spušta tempo igre, kako bi sačuvao snagu za predstojeći duel sa Čelsijem u okviru FA kupa.

U 61. minutu dolazi do nezgodnog sudara golmana Mančestera De Hee i našeg Nemanje Vidića, posle jednog centaršuta. U direktnom sudaru glavama deblji kraj je izvukao De Hea, ali je ipak uspeo da nastavi meč.

U poslednjim trenucima meča Van Persi je promašio sjajnu priliku iz kontranapada posle asistencije Janga, ali je rezultat ipak ostao nepromenjen.

Meč se završio rezultatom 0:1, a utisak je da je Mančester rutinski odradio posao na gostovanju Sanderlendu.