PL - Liverpul tuguje, sad se Siti pita!

Autor: Janko Glavonjić
subota 03.05.2014.
20:27

Everton i Mančester Siti odigrali su meč dostojan epiteta derbija kola, a gosti su uspeli da savladaju tim trenera Martineza i tako dođu veoma blizu osvajanja šampionske titule. Rezultat je bio 2:3 (1:2).

Pelegrini je iznenađujuće ostavio na klupi Fernandinja, Silva jetakođe bio rovit, pa su u veznom redu igrali Milner i Garsija.Everton je izveo svoju standardnu ofanzivnu postavu i na početkumeča bio znatno bolji rival.

Everton je svoju bolju igru "naplatio" već u 11. minutu, kada ihje Barkli doveo u vođstvo, sjajnim pogotkom sa gotovo 30 metaraudaljenosti. Hart je bio nemoćan, a lopta je završila u gornjemuglu njegovog gola.

Ipak, radost domaćih nije trajala dugo. U 22. minutu Siti jeizjednačio preko Aguera. Argentinac je iskoristio svoju brzinui odlično dodavanje Ture, pobegao odbrani Evertona i preciznimšutem u bliži Hauardov ugao doneo izjednačenje svom timu.

Međutim, odmah nakon postizanja gola videlo se da Aguero imaproblema sa povredom prepone. Pokušao je da nastavi meč, ali nijeuspeo, pa ga je u 28. minutu zamenio Fernandinjo.

Posle izjednačujućeg gola, oba tima su zaigrala mnogo opreznije, ido završnih minuta prvog poluvremena nije se desilo apsolutno ništazanimljivo. Everton je imao blagu inicijativu, ali rivali nisuimali šanse za postizanje gola u tom periodu.

U 43. minutu jedina opasna akcija gostiju posle izjednačenjaurodila je plodom i Džeko je postigao vodeći gol za Siti. Uprvom pokušaju bio je neuspešan, probio je po desnoj strani, ali jebio gotovo u mrtvom uglu, pa je Hauard lako odbranio njegovpokušaj. Ipak, lopta se odbila do Milnera koji je uputio odličancentaršut, a Džeko je bio na pravom mestu i preciznim udarcem saoko 10 metara savladao Hauarda.

U poslednjim sekundama prvog poluvremena Everton je imao šansu daizjednači preko Lukakua, ali on nije uspeo da iskoristi odličancentaršut Stonsa, lopta je otišla pored gola.

U drugom poluvremenu prvu priliku je imao Everton. U 47. minutuBarkli je započeo opasan kontranapad svoje ekipe, dodao Nejsmitu,koji je dobro šutirao, ali je Hart sjajno odbranio i izbacio loptuu korner. Posle tog kornera Siti je uzvratio svojim opasnimnapadom, Nasri je iskoristio svoju brzinu, centrirao, a Džeko jeponovo bio na pravom mestu i postao junak meča, donevši svom timu 2gola prednosti.

Činilo se da je sve gotovo, iako je ostalo čitavo poluvreme da seigra, Everton je izgledao potpuno razbijeno, a Siti poletno. Ipak,Građani nisu u narednim minutima i dokrajčili domaćina, a Lukakuje uspeo u 65 minutu da vrati neizvesnost u meč svojimpogotkom.

U 71. minutu Zabaleta je imao priliku da ponovo donese 2 golaprednosti Sitiju, ali je Hauard odbranio njegov udarac. Ponovo jeNasri bio "arhitekta" opasnog napada Sitija.

Što se utakmica više približavala kraju, Everton je pravio sve većipritisak. Najbolju priliku imao je Deulofeu u 87. minutu, kada jeposle nekoliko pokušaja i blokiranih udaraca krenuo u solo prodor iumalo savladao Harta, ali je golman Sitija bio na visinizadatka.

Mančester Siti je ovom pobedom došao veoma blizu osvajanjašampionske titule. Građani u poslednja dva susreta dočekujuAston Vilu i Vest Hem i ako zabeleže dve očekivane pobedeponovo će postati šampioni Engleske.