PL - Razigrani Siti i ''Tobdžije'', kiks Čelsija, ''Sparsi'' opet treći!

subota 30.03.2013.
17:59

Posle Junajtedovog minimalca protiv Sanderlenda, znatno više golova viđeno je u popodnevnom programu 31. kola Premijer lige. Najubedljiviji Mančester Siti i Arsenal, dok je Sautempton posle Liverpula ''uzeo meru'' i Čelsiju. Kiks ''Plavaca'' na najbolji n

Posle dvonedeljne pauze u Premijer ligi, u subotu su najefikasniji bili fudbaleri Mančester Sitija i Arsenala, dok Čelsi ima nove brige posle neuspeha protiv Sautemptona.

''Građani'' su se ubedljivim trijumfom nad Njukaslom (4:0) vratili na ''minus 15'' bodova zaostatka u odnosu na vodeći Mančester Junajted, a sav posao završili su krajem prvog i početkom drugog poluvremena, kada su postigli tri od četiri pogotka.

Srpski internacionalci Matija Nastasić i Aleksandar Kolatrov nisu bili akteri trijumfa njihovog tima - mladog defanzivca nije bilo u sastavu, dok je Kolarov meč odgledao sa klupe.

Siguran je bio i Arsenal u duelu sa Redingom na svom ''Emirejtsu''. Tim Arsena Vengera slavio je sa 4:1 i vratio se u igru za treće mesto koje je neuspehom na gostovanju Sautemptonu izgubio Čelsi.

Sautemptonb je slavio sa 2:1, a sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu, u razmaku od desetak minuta. Domaći su poveli golom Lamberta u 23. minutu, a deset minuta kasnije Teri je doneo izjednačenje ''Plavcima'' golom posle kornera.

Međutim, samo dva minuta kasnije, slobodan udarac za Sautempton odlično izvodi Lambert, koji šalje loptu u desni ugao gola gostiju za konačnih 2:1. Bane Ivanović je odigrao svih 90 minuta u ekipi Čelsija, na poziciji štopera.

Poraz Čelsija iskoristio je Totehnem, koji je bio znatno uspešniji na gostovanju Svonsiju i trijumfom od 2:1, ''Sparsi'' su preuzeli'' treće mesto na tabeli.

U poslednjem meču dana, Everton je na svom terenu bio bolji od Stouka, a meč je u korist domaćeg tima rešio Miraljas - 1:0.