PL - "Topovski" udar...

subota 29.12.2012.
20:29

Fudbaleri Arsenala uspeli da savladaju Njukasl u poslednjem meču subotnjeg dela 20. kola Premijer lige. U otvorenoj utakmici golovi su se nizali kao na traci a Njukasl je ponovo morao da napusti teren kao poražen tim koji sa "Emirejtsa" odlazi sa sedam go

Tokom dana premijerligaši su najavili da će dvadeseto kolo biti jedno od efikasnijih od početka sezone a Arsenal i Njukasl dali su svoj doprinos time što su postigli ukupno deset pogodaka na "Emirejtsu" (Pogledajte ih OVDE).

Domaćin je zasluženo došao do četvrte uzastopne pobede u Premijer ligi u duelu sa ekipom Alana Pardjua koja je još jednom pokazala da voli da se nadigrava sa velikim klubovima.

Njukasl je tri puta uspevao da stigne prednost Arsenala ali je od 73. minuta samo domaćin igrao fudbal.

Tio Volkot obeležio je ovaj duel sa tri pogotka u trenucima kada je to bilo najpotrebnije. Volkot je postigao vodeći pogodak u 20. minutu a onda je u 73., pri rezultatu 3:3, prelomio utakmicu svojim drugim golom da bi u 91. minutu stavio tačku na sjajan meč koji je igran na "Emirejtsu".

Olivije Žiru je postigao dva pogotka za domaće a u strelce su se upisali i Čemberlejn i Podolski za Arsenalov trijumf od 7:3.

Kod gostiju se istakao standardno dobri Demba Ba koji je postigao dva gola koji su ga ostavili u trci sa Van Persijem i Mićuom na listi najboljih strelaca.

Arsenal se nakon trijumfa nad Njukaslom popeo na petu poziciju sa dva boda manje od Čelsija i tri manje od trećeplasiranog Totenhema koji ima utakmicu više.