PLS - Slavlje Metalca, Borac na bod od baraža!

nedelja 11.05.2014.
09:13

Metalac bukvalno u poslednjem minutu stigao do pobede i praktično overio JSL, dok je Borac pobedom nad Slogom došao na bod od mesta u baražu.

fkmetalac.rs

Utakmicama 28. kola u Prvoj ligi Srbije, nastavljena je borba za mesta koja vode u viši rang i opstanak u drugoj po kvalitetu fudbalskoj ligi u Srbiji.

Prvoplasirana Mladost iz Lučana poražena je u Novom Sadu rezultatom 2:0, čime je Proleter došao na korak od opstanka u ligi, dok lideru ovaj neuspeh nije napravio nikakav problem jer je još ranije overio plasman u Jelen Superligu.

Drugoplasirani Metalac je čekao do poslednjeg minuta, uspeli su da u nadoknadi golom Ovusua savladaju Smederevo. Praktično su jednom nogom u JSL, dovoljan im je i bod u poslednje dve utakmice da matematički overe plasman u društvo najboljih. Gostuju Dolini i u poslednjem kolu u derbiju dočekuju Mladost iz Lučana koja je već na odmoru.

Borac iz Čačka najviše je profitirao posle 28. kola jer je slavio ka gost u Kraljevu, rezultatom 0:1, a to mu je, uz poraz Bežanije, omogućilo da se učvrsti na trećoj poziciji i dođe na samo bod od overe plasmana u baraž za popunu Jelen

Interesantno je da dva kola pre kraja nijedan tim nije ispao iz Prve lige a čak sedam ekipa boriće se do poslednjeg minuta za opstanak.