Pobeda uprkos svemu...

subota 05.01.2013.
23:13

U senci navijačkog divljanja na tribinama Pionira, zbog čega je meč bio više od pola sata u prekidu, košarkaši Partizana savladali Cibonu sa 74:68 u derbiju 16. kola ABA lige.

Od početka se naslućivalo da će ovo biti ''tvrda'' i neizvesna utakmica, iako je Partizan uglavnom imao prednost.

Međutim, sramni navijački incidenti kojie su izazvale podeljene frakcije navijača crno-belih, iz minuta u minut su skretali pažnju sa dešavanja na parketu.

Posle dva minuta igre u drugoj četvrtini, pri rezultatu 19:16 za Partizan, meč je, kako smo i objavili, prekinut na više od pola sata dok se izgrednici nisu izbacili iz dvorane.

Neplanirana pauza ipak nije previše uticala na igrače obe ekipe, bar je tako delovalo sa strane, obzirom da se nastavilo uglavnom u istom ritmu kao i pre prekida.

Partizan je imao blagu prednost, a na poluvreme se otišlo vođstvom domaćih od 40:36.

Međutim, treća deonica bila je i najlošiji period igre Partizana. Već u uvodnim minutima ovog dela igre, Cibona pravi seriju 8:1 i prelazi u vođstvo - 41:44.

Nešto kasnije gosti odlaze i na ''plus šest'', ali je njihovu seriju prekinuo Gordić trojkom iz teške pozicije za 45:48.

Partizan je uspeo da uhvati priključak, ali je uglavnom Cibona imala minimalnu prednost u narednim minutima.

U istom ritmu nastavilo se i u finišu meča, a na minut i 40 do kraja, Lučić pogađa važnu trojku za vođstvo Partizana od 69:66.

Cibona zatim ne koristi napad, da bi zatim u poslednjoj sekundi napada crno-belih Milosavljević poentirao uz faul za 72:66 na minut do kraja.

Sve dileme otklonio je Lučić na 13 sekundi do kraja, zakucavanjem za konačnih 74:68.

Dragan Milosavljević je bio najefikasniji u Partizanu sa 15 poena, ispred Lučića sa 13, a prve minute u dresu Partizana upisao je i Francuz Lavernj, i to baš u trenucima kad su se dešavali najveći incidenti na tribinama. Goste je predvosio Strouberi sa 19 poena.

Partizan se ovom pobedom ponovo izjednačio sa Crvenom zvezdom sa po 11 pobeda i 5 poraza, iza vodeće Igokee koja ima 13 pobeda i 3 poraza posle 16 odigranih kola.