subota 22.12.2012.
19:56

Barsa ostvarila i šesnaestu pobedu u Primeri, prvi put bez operisanog trenera Tita Vilanove. Đukićev Valjadolid pripretio u finišu, ali nedovoljno da se napravi iznenađenje.

Ni Miroslav Đukić i njegov Valjadolid nisu uspeli da prekinu fenomenalnu seriju pobeda Barselone.

Katalonci ovog puta nisu bili previše ubedljivi, ali su ipak odneli sva tri boda sa ''Sorilje'' - 3:1. Golove pogledajte OVDE

Tokom prvog poluvremena, Barsa je imala više prilika, Mesi je u dva navrata mogao da se upiše u strelce, ali su domaći odolevali do 43. minuta. Odlična akcija Mesi-Alba-Ćavi, a ovaj poslednji sa nekoliko metara rutinski šalje loptu u mrežu - 0:1.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Barsa je mogla do ubedljivijeg vođstva, ali je ovog puta stativa spasila domaće. U 58. minutu Mesi propušta svoju najbolju priliku na utakmici, ali se iskupio samo minut kasnije.

Solo-prodor Barsinog ''čarobnjaka'', na nekih petnaestak metara od gola se odlučio na udarac i lopta završava u donjem levom uglu gola domaćih - 0:2, Mesijev 91. gol u 2012. godini.

Domaći su u 89. minutu uspeli da vrate rezultatsku neizvesnost, pošto je rezervista Havi Gera iz dva pokušaja uspeo da savlada Valdesa. Ipak, i preostalo vreme bilo je dovoljno gostima da potvrde pobedu.

Tačku je stavio Teljo u poslednjim trenucima posle odličnog prodora i preciznog udarca u donji desni ugao - 1:3, Barsa je ponovo na ''plus devet'' u odnosu na drugoplasirani Atletiko.