''Podmornica'' poslala Hihon u Segundu!

utorak 01.05.2012.
22:03

Večerašnji poraz na svom terenu od direktnog konkurenta u borbi za opstanak, praktično znači oproštaj Hihona od Primere.

U poslednjem večerašnjem susretu odloženog 20. kola Primere vodila se velika borba za opstanak u Primeri, a kao pobednik je na kraju izašao Viljareal.

''Žuta podmornica'' kao gost je savladala ekipu Hihona rezultatom 3:2 i tako znatno uvećala šanse za opstanak u elitnom rangu.

Gosti su poveli već u 19. minutu golom Gaspara, a dvadeset minuta kasnije izjednačio je Lora. Ipak, na poluvreme Viljareal odlazi sa prednošću koje mu je doneo Markos Sena iz jedanaesterca u 43. minutu.

U nastavku, Ernan Perez je u 56. minutu praktično presudio domćima, a poraz Hihona u 85. minutu ublažio je Galvez.

Hihon je tako ostao na pretposlednjem mestu sa 34 boda, a Viljareal na šesnaestoj poziciji ima 41.